ÇOMÜ FEF’te “Engellilere Karşı Duyarlılık Dersi” Tamamlandı

19 Aralık 2012

Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) Dekanlığı arasında, görme engelli vatandaşlar başta olmak üzere, toplumda engellilere karşı bireysel duyarlılığının artırılması ve öğrencilerin bu konuda toplum genelinde öncü rol üstlenmelerini teşvik etmek amacıyla, Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde ve Sosyoloji Bölümü koordinatörlüğünde yapılan ve Türkiye Görme Engeliler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı İbrahim Battal tarafından Sosyoloji Bölümü öğrencilerine verilen 4 haftalık ders sona erdi.

Türkiye Görme Engeliler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı İbrahim Battal ders bitiminde Sosyoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Şeref Uluocak ve Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cumhur Aslan ile birlikte Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Erdem’i makamında ziyaret etti. Ziyarette FEF Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Muhammet Erat ve Doç. Dr. Yusuf Dilgin de yer aldı. FEF Dekanı Prof.Dr. Ahmet Erdem, Türkiye Görme Engeliler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı İbrahim Battal’a katkılarından dolayı plaket takdim etti. İbrahim Battal ise FEF Dekanına dernek olarak çıkarttıkları “Engelsiz Yaşam” dergisini takdim etti.

Ziyarette konuşan FEF Dekanı Prof. Dr. Ahmet Erdem eğitimin çok verimli olduğunu belirterek şunları ifade etti: “Fakülte olarak öğrencilerimizin bu önemli konuda topluma örnek rol üstlenmelerini, rehber olmalarını arzu ediyoruz. Görme engellilere yönelik duyarlılığın artması için Sosyoloji Bölümü koordinatörlüğünde, Dekanlığımızın destekleri ve Görme Engelliler Derneği ile işbirliği içinde ilkini gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı derse katkı veren başta Türkiye Görme Engeliler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı İbrahim Battal’a, Sosyoloji bölümü öğretim elemanlarına ve öğrencilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir