ÇOMÜ Genç Girişimciler Topluluğu Üyelerine NLP Eğitimi

29 Aralık 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genç Girişimciler Topluluğu tarafından Troia Kültür Merkezinde “Başarılı ve Mutlu Olmak İçin Beyni Nasıl Kullanmalı” konulu “NLP ve Öğrenme Eğitimi” düzenlendi.

Etkinliğin açış konuşmasını yapan Genç Girişimciler Topluluğu Akademik Danışmanı Uzman Hikmet Yurteri, düzenlenen bu eğitimlerin önemine değinerek, “Üniversitemiz devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve girişimcilikte kariyer olanakları sunan bir üniversite. Böyle anlamlı ve derinlikli misyondan yola çıkarak üniversitemizin enstitü, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında başkanlıklar oluşturarak kurduğumuz Genç Girişimciler Topluluğu olarak, sosyal ve mesleki yaşamda gelecek yıllardaki kariyerinizin temellerini attığınız Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde vizyonunuzu şekillendirmede sizlere destek olmaya yönelik etkinlikler planlıyor ve uygulamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda vizyonunuzun şekillenmesine katkı sağlayacağını düşündüğümüz ‘NLP ve Öğrenme Eğitimi’ konusuna öncelik verdik” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde her yıl geleneksel olarak, kasım ayının ilk haftası gerçekleştirilen, üniversiteye katkı sunanların ödüllendirildiği ve emek verenlerin onurlandırıldığı “ÇOMÜ Günleri 2008” kapsamında görev alan öğrencilere ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varol Tok tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Gerçekleştirilen ödül törenininden sonra Bursa Kişesel Gelişim Merkezi yetkilisi NLP Uzmanı Semra Kozanlı tarafından katılımcılara beynin daha etkin nasıl kullanılacağına yönelik örnekler verilerek, sağ beyin ve sol beyinin önemli işlevleri olduğu anlatıldı. Seminer bitiminde ÇOMÜ Müzikle İletişim Topluluğu üyeleri tarafından Türk Halk Müziği dinletisi sunuldu. Program sonrası katılımcılara seminere katılım belgesi verildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir