ÇOMÜ Genel Sekreteri Mustafa Yollu Kayıt Haftasını Değerlendirdi

ÇOMÜ Genel Sekreteri Mustafa Yollu Kayıt Haftasını Değerlendirdi
07 Eylül 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genel Sekreteri Mustafa Yollu, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı kayıt haftasıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Kayıtların tüm akademik ve idari birimlerin özverili çalışmaları ile sorunsuz şekilde sona erdiğini belirten Yollu sözlerini şöyle sürdürdü:

Üniversitemiz yönetimi, hocaları ve personeli olarak mutluluk ve heyecan verici bir haftayı geride bıraktık. Üniversite sınav sonuçlarına göre takriben 10000 öğrenci Üniversitemizi tercih etti. Bu sayı yatay-dikey geçişler ve yabancı uyruklu öğrenciler ile birlikte 13 binin üzerinde yeni öğrenciye ev sahipliği yapacağımız anlamına gelmektedir.
Üniversitemizin 2013-2014 Öğretim Yılı yeni kayıtları 2 Eylül 2013 tarihi itibariyle başlamış, kayıtlar sorunsuz olarak 6 Eylül 2013 itibariyle başarı ile tamamlanmış bulunmaktadır. Kontenjanlarımızın tamamına yakını dolmuş, Üniversitemizin yükselen trendi devam etmektedir.
Önümüzdeki hafta ise kayıt yenileme işlemleri ve yabancı uyruklu öğrencilerimizin kayıt işlemleri yapılarak 16 Eylül 2013?te dersler başlayacaktır.
Kayıt haftasında okullarımızın tamamında öğrencilerimizi ve velilerimizi bilgilendirmek amacıyla bilgilendirme masaları oluşturulmuştur. Bu masalarda görevli personelimiz ve gönüllü öğrenciler okul ve kampüslerimiz hakkında, barınma olanakları, yemek yeme ihtiyaçlarını giderebilecekleri yerler, kütüphaneden yararlanma olanakları, sosyal mekanlar ve ulaşım gibi konularda öğrenci ve velilerimizi bilgilendirmişlerdir.
Öğrencilerimizin barınma ihtiyaçları göz ardı edilmemiş başta Kredi Yurtlar Kurumu ile Milli Eğitim Bakanlığı kontrolünde hizmet veren öğrenci yurtlarının temsilcileri tanıtım amaçlı standlar açmışlardır.
Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ve Çanakkale Belediyesi’nin açtığı bilgilendirme standları öğrencilerimizin her türlü sorularına cevap vermiştir.
Kayıt haftası boyunca Üniversitemiz araçları öğrenci ve velilerimizin kampüs içerisinde ulaşımlarının ücretsiz olarak sağlanması hususunda yardımcı olmuştur.
Tüm akademik ve idari birimlerimizin koordineli ve özverili çalışmaları ile kayıtlarımız sorunsuz şekilde sona ermiştir.
Başta okullarımızın idarecileri, öğrenci işleri daire başkanlığımız personeli olmak üzere okullarımızın kayıt bürolarında ve bilgilendirme masalarında görev yapan personelimiz ve öğrencilerimize teşekkür eder yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimize, hocalarımıza ve idari personelimize hayırlı olmasını dilerim.
Sevgili öğrencilerimize; Dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ve dünyanın en güzel üniversitesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne hoş geldiniz diyor ve başarılı bir öğrenim hayatı geçirmelerini diliyorum.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir