ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakultesi Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı

21 Şubat 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Akademik Kurulu, Hüseyin Akif Terzioğlu Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan GSF Akademik Kurulu Dekan Vekili Prof. Dr. Osman Demircan, fakültenin genç olmasına rağmen hızlı geliştiğini belirterek, “Yaklaşık 50 öğretim elemanının görev yaptığı fakültemizde 6 öğrenci topluluğu bulunuyor. 1 yıl içinde bütün bölümlerde de yüksek lisans açacağız. Güzel Sanatlar Fakültemiz ülkemizin ilgili fakülteleri içinde ilk kez TÜBİTAK ile ortak proje yaparak bir ilke adım attı” dedi.

Kurulda söz alan Dekan Yardımcısı Hülya Önal ise fakülte ile ilgili istatistiklerden oluşan bir sunum yaptı. Sunumda katılımcılara, alınan ödüller, yürütülen projeler, seminerler, sanatçı ziyaretleri, AB Erasmus ve AB Gençlik Projeleri, BAP Projeleri konularında istatistiksel bilgi sunuldu. Konuşmada Sanat Araştırma Merkezi kurulması, Eski Ermeni Kilisesi?nin sanata kazandırılması, Hamidiye Tabyaları ile ilgili parlak projeler hakkında da bilgi aktarıldı.

Akademik Kurulda öğrenci görüşlerine de yer verildi. Fakülte öğrenci temsilcisi Özgün Günyar, yaptığı konuşmada üniversitede huzur ortamının bulunduğuna dikkat çekerek, öğrencilerin temennilerini dile getirdi. Fakültenin konferans, sergi, sanatçı ziyareti gibi organizasyonlarının öğrencileri memnun ettiğini söyleyen Günyar, fakülte öğrencilerinin proje üreten ve ötesinde projelerini hayata geçiren nitelikte öğrenciler olduğunu da aktardı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Akademik Kurulu, öğretim elemanlarının görüş ve temennilerini iletmelerinin ardından söz alan Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir’in değerlendirmeleri ile son buldu. Rektör Ali Akdemir, fakültenin fiziki olanakları ve gelişimi hakkında bilgi verdi. Akademik Kurul, Fakültenin 1. katında düzenlenen serginin açılışı ve ikramlarla devam etti. Sergiyi gezen Rektör Ali Akdemir, Biga İ.İ.B.F.’de önümüzdeki ay açılışı yapılacak Entelektüel Etkinlik Merkezi’nde değerlendirilecek çini panonun yapımı ile ilgili incelemelerde bulundu. Yrd. Doç. Latife Aktan, Öğretim Görevlisi Berna Gündüz, Öğretim Görevlisi Şeref Doğan ve yüksek lisans öğrencileri Derya Arslan ile Tülay Gülme tarafından hazırlanan dev çini panonun önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir