ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu Üyelerinden Huzurevi Ziyareti

ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu Üyelerinden Huzurevi Ziyareti
12 Ekim 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) aktif öğrenci topluluklarından Halkla İlişkiler Topluluğu (HİT) üyeleri, ÇAKADER Daniş Acar Huzurevi’nde yaşlıları ziyaret etti.

Üniversitenin çeşitli bölümlerinde öğrenim gören ve Halkla İlişkiler Topluluğu’na üye olan 100’e yakın öğrenci Çanakkale’de bulunan Daniş Acar Huzurevi’nin sakinlerini ziyaret etti. Ziyarette Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram, Topluluk Başkanı Çağatay Değirmenci ile Huzurevinin yetkilileri ve çalışanları hazır bulundu.

Yaşlıları karanfillerle ziyaret eden üniversiteliler, huzurevi sakinleriyle uzun uzun sohbet ederek dertlerini dinledi. ÇOMÜ hakkında bilgi vererek üniversitelerini de tanıtan öğrenciler, yaşlılardan kendilerini öz evlatları olarak görmelerini istedi. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında da huzurevini sıklıkla ziyaret ettiklerini söyleyen öğrenciler geçtiğimiz dönemde yaşlılara refakat ettiklerini ve üniversitenin çeşitli etkinliklerine yaşlıları götürdüklerini belirttiler. Halkla İlişkiler Topluluğu üyeleri bu ziyaretlerinde de yaşlılara bir jest yaparak 7 Kasım 2009 tarihinde Çomü’de düzenlenecek “Çomü Günleri”ne kendilerini götüreceklerini, bu çerçevede düzenlenecek Türk Sanat Müziği Konserine yaşlılarla birlikte katılacaklarını belirttiler.

Halkla İlişkiler Topluluğunun huzurevi ziyaretinde yaşlılar gönüllerince eğlendiler. Öğrenciler tarafından getirilen müziklerle yaşlılar bazı zamanlar dans etti, bazı zamanlar horon oynadı, bazı zamanlar ise roman havalarıyla oyunlar oynadı. Öğrencilerle gönüllerince vakit geçiren yaşlılar ziyaretten çok memnun kaldıklarını ve kendilerine duyulan bu ilgiden duygulandıklarını belirttiler.

Ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram, yaşlılarını unutan bir toplumun tecrübe birikiminden bahsedemeyeceğini ve bir saygı erozyonu yaşayacağını belirtirken ziyaretlerin bir kereyle kısıtlı kalmadığını ve kalmaması gerektiğini vurguladı. Topluluk Başkanı Çağatay Değirmenci ise açıklamasında keyif duydukları bir etkinliği düzenlediklerini, yıl içinde Çanakkale’ye yönelik düzenleyecekleri çok sayıda etkinliğin bu ziyaretle başladığını belirtti. Programa katılan öğrenciler ise bu anlamlı ziyaretten mutluluk duyduklarını kaydederken, yaşlılar ise unutulmamaktan mutluluk duyduklarını aktararak bu tür ziyaretlerin devam etmesini dilediklerini kaydettiler.

İHA

Yorumlar...
  • ALTAY
    01/11/2009 21:21

    süper çağatay değirmenci benim abim ben altay değirmenci onunla gurur duyuyorum

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir