ÇOMÜ Korosu 17. Türkiye Korolar Şenliği’nden Başarıyla Döndü

06 Haziran 2012

Öğr. Gör. Mete Gökçe’nin Sanat Direktörlüğünü yaptığı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Korosu yedinci kez katıldığı Türkiye Korolar Şenliği’nden önemli başarılarla döndü.

03 Haziran 2012 tarihinde Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde şenliğin kapanışını gerçekleştiren ÇOMÜ Korosu, Ülkemiz Koro Müziğine katmış olduğu sanatsal ve toplumsal değerlerin getirdiği enerji ile sahneye alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde çıktı. Sergilediği performans sonucunda salondakiler tarafından ayakta alkışlanan ÇOMÜ Korosu ülkemiz Türk Koro Müziği ve Müzik Eğitimi camiası tarafından övgüler aldı.

Koro kurulduğu günden bu yana özendirme ve jüri özel ödülleri ile diğer sanat alanlarında birçok ödül aldı. Bunun yanında sahne hakimiyeti ve sahne üzerinde akustik dizilimler konularında geliştirmiş olduğu çalışmalarla Sahne Hakimiyeti Koro Disiplini ve Görünümde Başarı Ödülü’nü de kazanarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Birçok üniversite ve güzel sanatlar liseleri ile Çin Halk Cumhuriyeti -St. Petersburg- Almanya gibi ülkelerden davetler alan koro 25 Haziran-5 Temmuz 2012 tarihlerinde KKTC’de düzenlenecek olan Korolar Şenliği’ne davet edildi. Bu davet kapsamında Koro Şefi Öğr. Gör. Mete Gökçe de KKTC koroları ve şefleri ile Şeflik ve Koro Eğitimi Masterclass çalışması gerçekleştirecek.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir