Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇOMÜ Korosu Avrupa Turnesinden Döndü

ÇOMÜ Korosu Avrupa Turnesinden Döndü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) korosu 17 – 29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirdği Avrupa turnesinden döndü.

Koro şefi Öğr. Gör. Mete Gökçe yönetimindeki Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinden oluşan üniversite korosu, Avrupa’nın en önemli korolarından Junges Vokalensemble Hannover Korosu’nun davetlisi olarak Hannover’de konuk edildi.

Turne kapsamında Selanik, Budapeşte Viyana, Prag, Hildesheim, Hamsel, Granau ve Hannover’de toplam 4 büyük konser, 3 açık hava konseri, 2 workshop etkinliği ile birçok etkinliklerde bulunan ÇOMÜ korosu, koro müziği sanat çevreleri ile dinleyicilerden övgüler alarak ayakta alkışlandı. Kendi konserleri yanında Hildesheim International Korosu ve Junges VokalEnsemble Korosu ile ortak konserler vererek Türk ve Alman koro eserlerini seslendiren ÇOMÜ korosu ilgiyle izlendi.

Birçok salon ve açıkhava konserleri vererek Türk koro kültürü eğitimini ve sanatını icra ederek ortaya koymuş olduğu sanatsal dinamiklerden dolayı koro müziği sanat çevreleri ile dinleyicilerden büyük övgüler alarak birçok avrupa kentine ve koro müziği yarışmalarına davet alırken Junges vokal Ensemble Hannover korosu ile Çanakkale ve Hannover’de ortak koro eğitimi ve konser projeleri gerçekleştirilmesi kararı alındı.

Filtreler:

Yorumlar

ismail (07/09/2011 10:41)

hoşgeldiniz... mete ve cengaverleri... bence bu arkadaşları özel olarak izlemek lazım.. başarıları hayranlık yaratıyor, yanıbaşımızdakilere diyorum.. aloo...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir