ÇOMÜ Korosundan Rektör Akdemir’e Ziyaret

10 Haziran 2009

Ankara?da düzenlenen Türkiye Korolar Şenliği’nde sergilediği performans karşılığında “Entenasyon-Homejenlik ve Koro Tınısı” ödülüne layık görülen Öğr. Gör. Mete Gökçe yönetimindeki Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı korosu, Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Öğretim Görevlisi Mete Gökçe, Türkiye Korolar Şenliği’nde koronun, katılımcı korolar, korist öğrencilerden büyük övgüler aldığını belirterek, ?Koromuz çalışmalarını polifonik korolar topluluğu bünyesinde ve destekleriyle sürdürüyor. Ayrıca şenlikte topluluğumuz üzerine görüşmeler ve ortak çalışmalar planlandı. Bu yıl dördüncü defa katıldığımız şenlikte özel bir izleyici kitlesi oluşması bizleri sevindirdi” dedi.
Üniversitenin tanıtılması noktasında başarılı performans sergileyen koro üyelerini kutlayan Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir ise “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak, eğitim, öğretim, araştırma ve bilimsel anlamda markalaşmakla birlikte, sosyal ve sanatsal konularda da markalaşmak istiyoruz. Sanatsal ve sosyal etkiliklere de çok önem veriyoruz. Ankara’da düzenlenen Türkiye korolar şenliğinde başarı gösteren koromuzun özel izleyici kitlesinin oluşması çok mutluluk verici. Bu başarılarla sayesinde eğitim, öğretim, araştırma ve bilimsel çalışmaları, sanatsal ve sosyal faaliyetler birbirini tamamlamış oluyor. Bu güne kadar güzel haberler aldık, bundan sonraki süreçte uluslar arası düzeyde başarılarınızı bekliyor, başarılarınızın sürdürülebilir olmasını diliyor, hepinizi kutluyorum” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir