ÇOMÜ Kütüphanesine Bağışlar Sürüyor

19 Haziran 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kütüphanesi “2015’de 500 Bin Kitap” Kampanyası’nda hedefe ulaşmak için hızla ilerliyor.

Kütüphane satın almalara ek olarak çok sayıda bağışı da kabul eden ÇOMÜ Kütüphanesi’ne son olarak gazeteci-yazar Ali Çolak da 500 kitap bağışladı. Bağışlanan kitapların tamamının 2011 ve 2012 baskı kitaplar olduğu belirtildi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner kitap bağışı nedeniyle Ali Çolak’a İstanbul’daki ofisinde Üniversite’nin teşekkür plaketini takdim etti. Ali Çolak da bağışlarının bundan sonra da artarak devam edeceğini belirtti.

Kütüphane yetkilileri ise bu tür bağışların hem koleksiyonu zenginleştirdiğini, hem de Kütüphane’ye anlamlı bir katkı sağladığını ifade ettiler.

Edinilen bilgilere göre ÇOMÜ Kütüphanesi’ne bağışlarda 2012 yılında büyük bir artış yaşanıyor. İlgi öylesine yüksek ki her ay 10 bine yakın yeni kitap girişi yapılmasına rağmen halen 70 bin civarında kitap da kayıt sırasını bekliyor.

2010 yılı sonunda ÇOMÜ Kütüphanesi’nde sadece 80 bin cilt kitap mevcutken bu sayı 250 bine yaklaştı. Üniversite yönetimi Çanakkale Savaşları’nın 100. yıldönümünde, yani 2015 yılında 500 bin kitaba ulaşmayı hedefliyor.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir