Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇOMÜ Kütüphanesinin 7 Gün 24 Saat Hizmet Vermesi Hedefleniyor

ÇOMÜ Kütüphanesinin 7 Gün 24 Saat Hizmet Vermesi Hedefleniyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) kütüphanesinin kartlı giriş sistemi ile 7 gün 24 saat açık kalmasının hedeflendiği açıklandı.

Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, ÇOMÜ, Kütüphanesini bir araştırma üniversitesine yakışacak şekilde genişletilmeyi hedef olarak belirlediklerini ifade ederek, “Kütüphanenin ek bina yapımına ihtiyacı var ve bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Kütüphaneyi 7 gün 24 saat açık hale getirmeyi planlıyoruz. Bunun yanı sıra ÖSEM’de de ücretsiz internet servisinin verileceği 80 bilgisayarı olan bir öğrenci bilgisayar laboratuarı açıyoruz. Hedefimiz ÖSEM’deki bilgisayar laboratuarını da 24 saat açık tutabilmek. Böylelikle öğrenciler ve akademisyenler araştırma ve çalışmalarını daha kolay gerçekleştirebilecek. İlerleyen zamanlarda tüm yerleşkelerimizde ücretsiz internet servisinin verileceği bilgisayar laboratuarlarının sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Amacımız öğrencilerimizin bilgiye kolaylıkla ulaşabilecekleri özgür çalışma alanı oluşturmak” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir