ÇOMÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden Çanakkale Valiliği’ne Proje Desteği

21 Mart 2014

Çanakkale Valiliği Hükümet Konağı Bahçesinin yeniden düzenlenmesine yönelik çalışmalar doğrultusunda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim elemanları Prof. Dr. Abdullah Kelkit, Arş. Gör. Dr. Alper Sağlık, Arş. Gör. N. Ece Devecioğlu tarafından peyzaj tasarım projesi hazırlandı.

Projelendirme kısmının tamamlanmasından sonra uygulama aşamasında projeyi hazırlayan öğretim elemanları koordinatörlüğünde, Çanakkale Belediyesi ile Çanakkale Valiliği Hükümet Konağı Daire Başkanlığı ve Destek Hizmetleri malzeme ve teknik eleman desteği sağlamış, ayrıca İÇDAŞ yardımcı personel desteğinde bulundu.

Hazırlanan proje çerçevesinde mevcut yeşil alanlar yeniden tesis edilmiş, yeni otopark ve oturma mekânları yapıldı. Uygulama çalışmaları hem bahçenin görsel kalitesini arttırmış, hem de daha nitelikli dış mekânların ortaya çıkmasını sağladı. Tüm bu çalışmalar sonucunda Çanakkale Valiliği Hükümet Konağı Bahçesi’ndeki çalışmalar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. Yıldönümü Etkinliklerinde kullanıma uygun hale getirildi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir