ÇOMÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde Başarılı Öğrencilere Ödül

02 Aralık 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı onur öğrencileri ödül töreni fakülte konferans salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Tatar yaptı. Tatar konuşmasında şunları kaydetti: “Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz, Mühendislik Mimarlık Fakültesi 2010-2011 öğretim yılı onur öğrencileri ödül töreni, öğrencilerimizin başarısını kutlamak ve ödüllendirmek için başlattığımız ve gelenekselleştirdiğimiz bir tören. Çünkü başarının ödüllendirilmesi öğrenciyi motive eder, derslerine yoğunlaşmaya teşvik eder. Bugün fakültemizde 1174 öğrenci var ve bu öğrencilerden 14 tanesi not ortalamaları göz önünde bulundurularak fakültemizin onur öğrencileri olarak belirlendi. Biz üniversitemizin vizyonu olan “İyi Eğitim İyi Bilim” sloganından yola çıkarak “İyi Öğrenci” yetiştirmek için üstümüze düşen görevi yerine getiriyoruz. Fakültemizin fiziki imkânlarını güçlendirerek, öğretim kalitemizi arttırarak üniversite sınavına girmiş ve ilk 100’e ilk 1000’e girmiş öğrencileri fakültemize kazandırmak istiyoruz. Fakültemizi akademik ve teknik anlamda güçlendiriyoruz. Yeni bölümler açmak ve bu bölümlerde güçlü yapılandırmalar sağlamak adına çalışıyoruz.”

“MÜHENDİSLERİMİZ YETKİN MÜHENDİSLER OLARAK MEZUN OLUYOR”
Tatar, konuşmasında son yıllarda mühendis olmaktan öte, yetkin alanlarında uzmanlaşmış mühendis kavramının oldukça yaygın olduğunu da belirterek, “Fakültemiz tüm mezunlarını donanımlı ve üniversitemize yakışır şekilde mezun ediyor. Bu bizim için ve ülkemiz için çok önemli. Burada bulunan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. İş hayatlarında da bu başarıyı sürdüreceklerini umuyor ve geleceğin mühendislerini ÇOMÜ’ de yetiştirmiş olmanın gururunu yaşıyorum” dedi.

Toplam 4 bölümden 14 öğrencinin onur öğrencisi olmaya hak kazandığı törende konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ise üniversitede en iyi öğretim üyesi ve en iyi öğrenciyle birlikte en iyi bilimi yapmaya çalıştıklarını belirterek, “İyi beyinlerin, öğrenmeye açık beyinlerin olduğu yerde çözülmeyecek sorun yoktur. Biz göreve geldiğimiz günden beri akademik kadromuzun sayısı yüzde 30 oranında arttı. Laboratuarları güçlendiriyoruz. Teknik alt yapıyı, teknolojik alt yapıyı güçlendiriyoruz. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne iyi öğrenciyi getirmekte artık sorun yaşamıyoruz. Derse devam zorunluluğunun yönetmeliğe göre düzene girmesi de öğrencinin başarısını arttıran bir faktör. Artık öğrenciler kampüste, kütüphanede, laboratuarlarda vakit geçiriyorlar. Eğitim ve bilim disiplinsiz olmaz. Mühendislik Mimarlık Fakültesi bunun en güzel örneği” şeklinde konuştu.

Bilgiye ulaşma noktasında teknolojik sorunları ve ihtiyaçları giderip tüm üniversitede teknoloji ağını güçlendireceklerini de belirten Rektör laçiner, “Öğrencinin her an kullanabileceği bilgisayarlar laboratuarlarının sayısını arttırıyoruz. Kütüphane de bulunan kitap sayısı 90 bin’den 170 bin’e çıktı. ÇOMÜ Kütüphanesi, bölgenin en güçlü ve en donanımlı kütüphanesi konumunda. Her yılın sonunda fakültenin en başarılı öğrencisine tam donanımlı bir laptop hediye edeceğiz. Sizler yeter ki başarılı olun, burs, bilgisayar, kitap istediğiniz her türlü donanımı sağlamak bizim görevimiz. Bu imkanlardan yararlanan öğrenciler için başarı kaçınılmazdır ve ödüllendirilmesi gerekir. Bu bağlamda öncelikle not ortalamalarını yüksek tutarak, 2010-2011 öğretim yılında onur öğrencileri olmaya hak kazanmış tüm öğrencilerimizi kutluyor, bu güzel töreni gerçekleştiren fakülte yönetimine ve sizlerde emeği olan bölüm hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Mühendislik Mimarlık Fakültesi 2010-2011 öğretim yılı onur öğrencileri Gıda Mühendisliği’nden Enise Sukuşu, Meltem Var, Ayten Gürakansel, Melike Özer, Pınar Gülaç ve Akile Ergan; Jeoloji Mühendisliği’nden Melih Doğru ve Ramazan Keskin, Gıda Mühendisliği’nden Zişan Hürriyet ve Didem Sözüdoğru, Çevre Mühendisliği’nden Meltem Ağtaş ve Semih Aktop, Jeofizik Mühendisliği’nden Sultan Çetin ve Filiz Günerhan onur belgelerini aldı.

Tören 2010-2011 Akademik Yılı birincisi Enise Sukuşu’nun teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir