ÇOMÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

09 Aralık 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi idari binasının çatı kısmında öğle saatlerinde çıkan yangın kontrol altına alındı.

Bacadan çıktığı tahmin edilen yangına ilk etapta üniversiteye ait itfaiye araçları müdahalede bulundu. Alevlerin yükselmesi ve yangının büyümesi üzerine Çanakkale Belediyesine ait 4 itfaiye aracı da yangın mahaline gönderildi. Çatıya çıkarak müdahalede bulunan itfaiye ekipleri tamamı saç ve metal olan çatının dış yüzeyini balta ve kazmalarla açmaya çalıştı. Alevlerin yükseldiği baca dibinden açılan boşluktan su basıldı.

Öte yandan, yangın haberinin alınmasının ardından bölgeye intikal eden Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner yetkililerden bilgi aldı. Laçiner yaptığı açıklamada yangının baca kısmında doğalgaz ısınmasından kaynaklandığını ve öncelikle baca kenarındaki ahşap kısımların yandığını söyledi. Rektör Laçiner bina içerisinde çok sayıda yanıcı araç ve gereç bulunduğunu da belirterek “Asıl korkumuz oluşacak basınç nedeni ile meydana gelebilecek patlamalar. Bunun olmaması için ekipler var gücü ile çalışıyor. Binada tüm öğrenciler ve idari personelin tahliyesi gerçekleştirildi. Yangına çevre belde ve kurum ve kuruluşlara ait itfaiye araçlarının da bölgeye intikali sürüyor” dedi.

ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ’NDE ÇIKAN YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi idari binasının çatısında çıkan yangın kontrol altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde ÇOMÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi idari binasının çatısında bacadan çıktığı tahmin edilen yangına, ilk etapta üniversiteye ait itfaiye araçları müdahalede bulundu. Yangının büyümesi üzerine Çanakkale Belediyesi’ne ait 4 itfaiye aracı yangın mahalline gönderildi. Çatıya çıkarak yangına müdahalede bulunan itfaiye ekipleri, tamamı saç ve metal olan çatının dış yüzeyini balta ve kazmalarla açmaya çalıştı. Alevlerin yükseldiği baca dibinden açılan boşluktan içeriye su boşaltıldı.

Yangın haberi üzerine bölgeye gelen Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, ekiplerden bilgi aldı. Laçiner, “Ucuz atlatılmış bir yangın. Tüm Mühendislik Mimarlık Fakültesi hocalarına, öğrencilerine ve çalışanlarına geçmiş olsun” dedi.

Yangının çıkış sebebi araştırılırken, bölgede soğutma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

İHA

Yorumlar...
  • Saadet Kaya
    09/12/2011 20:30

    Büyük geçmiş olsun. O binayı bilirim 2 yılım geçti orda. O binayı da derslik binasını da alanlar hakkında soruştulma açılmalı. Derslik binasını giydirdiler depreme son derece dayanıksız

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir