ÇOMÜ Öğrenci Konseyi Başkanından Başsavcı Argıç’a Ziyaret

ÇOMÜ Öğrenci Konseyi Başkanından Başsavcı Argıç’a Ziyaret
06 Ocak 2010

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğrenci Konseyi Başkanı Alper Vuralın, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç?ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç, Çanakkale gibi tarihi ve kültürel değerlere sahip bir ilde üniversite öğrencisi olmanın tarif edilemez bir mutluluk ifadesi olduğunu belirterek, ?Demokratik ortamda yapılan bir seçim ile bir yıl süre ile arkadaşlarınızın sözcülüğü için göreve geldiniz. Sizleri kutluyorum. Bu görevi eminim ki layıkıyla yerine getireceksiniz. İnsan bazen gerçekten öğrencilik yıllarına geri dönmek istiyor sizin gibi gençlerimizin başarılarını gördükçe bizlerde keyif ve heyecan alıyoruz. Öğrenci konseyi başkanlığı olarak hiçbir öğrenci arkadaşınızı ayırt etmeden tarafsız ve demokratik bir yönetim anlayışı uygulamanız gerektiğini asla unutmayın. Bu görev sizlere emanet edildi, sizler de bunu en güzel şekilde yerine getirerek sizlerden sonra gelecek arkadaşlarınıza emanet etmelisiniz. Barışın kenti Çanakkale?de huzur, güven ve kardeşlik içerisinde gerçekleşecek öğrencilik yaşamının temel kıstaslarını sizler teşkil ediyor olmalısınız? dedi.
Ziyarette söz alan Öğrenci Konseyi Başkanı Alper Vuralın ise Kasım ayı sonunda yapılan seçim ile göreve geldiklerini belirterek, ?Çanakkale bir öğrenci kenti. Öğrenciler yaşamış oldukları şehirde yerel yönetimler ile iletişim halinde olmalı. Bu noktada öğrenci konseyi başkanları olarak bizler 28 bin öğrenci arkadaşımızın sorun ve görüşlerini siz değerli yöneticilerimiz ile paylaşmayı arzu ediyoruz. Bizler Çanakkale?ye değer katma arzusu içerisindeyiz. Yapacak olduğumuz her çalışma, atacağımız her adım, planlayacağımız her proje Çanakkale?ye ve üniversitemize, öğrenci arkadaşlarımıza değer katmak adına olacak. Öğrenci konseylerinin amacı üniversite yönetimi ile öğrenciler arasında bir köprü oluşturarak, öğrenci sorunlarını ve görüşlerini konuyla ilgili birimlere aktarıp sürdürülebilir bir çözüme ulaşmasına yardımcı olmak, ulusal ve uluslararası arenalarda Üniversiteleri temsil etmek? şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir