ÇOMÜ Öğrencileri Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

ÇOMÜ Öğrencileri Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
15 Mart 2010

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine mensup çok sayıda öğrenci, Çanakkale kent merkezinde bulunan şehit yakınlarını ve gazileri evlerinde ziyaret etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Halkla İlişkiler Topluluğu, anlamlı bir çalışmaya daha imza attı. Topluluk üyeleri başta olmak üzere birçok üniversite öğrencisi, kent merkezinde bulunan ve adreslerini tespit ettikleri şehit yakınlarını ve gazileri evlerinde ziyaret etti. Topluluk akademik Danışmanı Gökhan Bayram ve Topluluk Başkanı Çağatay Değirmenci öncülüğündeki üniversiteliler, iskelede toplanarak sırayla şehit yakınlarını ziyaret etti. Ziyaretlerde, şehit yakınlarına yalnız olmadıklarını bildiren üniversiteli heyet, acıyı paylaştıklarını, şehit yakınlarının ve gazilerin ülkenin en gururlu kesimleri olduklarını belirtti. Ziyaret esnasında öğrenciler, şehit babalarının ve annelerinin ellerini öperek kendilerinin fahri evlatları olduklarını belirtti. Ziyaretlerde şehit yakınları ve gazilere Türk bayrağı ve çiçek takdim edildi.

Şehit yakınları, yapılan ziyaretten mutluluk duyduklarını belirterek bu hareketin kendilerini çok duygulandırdığını ifade etti. Şehit yakınları ve gaziler, böyle bir zamanda hatırlanmanın, üstelik gençler tarafından ziyaret edilmenin kendilerini etkilediğini, şehitlerin ve gazilerin gençlerin gönlünde saygın bir yer tutmuş olduklarını bilmenin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram, Türkiye’de en fazla hatırları sorulması gereken bir kesimi ziyaret ettiklerini belirterek, “Onlara minnet borcumuzu sunduk. Öğrencilerimize ülke için en fazla özveride bulunanlarla buluşturduk. Toprağın altındakilere çok büyük ve ödenemez bir borcumuz var. Yaklaşan Şehitler Günü öncesinde onları Çanakkale’den saygıyla anıyoruz. Şehit yakınlarına ve gazilere sabır, sağlık ve huzur diliyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir