ÇOMÜ Öğrencilerinin Ödüllü Kısa Filmleri Ayvacık’ta İlgi Gördü

28 Aralık 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sinema ve Televizyon bölümü öğrencilerinin çektiği ulusal ve uluslar arası alanlarda bir çok ödül alan kısa filmlere Ayvacık’ta özel bir gösterim düzenlendi. Filmin yönetmenleri ve oyuncularının hazır bulunduğu gecede filmler büyük beğeni topladı.

Ayvacık Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen gecede Şükrü Özçelik’in Göç filmi, Ahmet Toklu’nun Yüzleşme filmi, Neslihan Kültür’ün Durak filmi, Pınar Dikici’nin Balans filmi, Damla Nur Şimşek’in On Yedi Yaşım filmi gösterildi.

Genç yönetmenlerin hazır bulunduğu gecede Ayvacıklıların yanı sıra Ayvacık Meslek Yüksekokulu, Ezine Meslek Yüksekokulu öğrencileri de filmleri izlediler. Geceye Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin önemli toplantılarda olması nedeniyle katılamazken eşi Ziyneti Şahin ve oğlu Doğuş Şahin katıldı. Başkan Şahin izleyenlere gönderdiği mesajında, “Ayvacık Belediyesi olarak her zaman sanata ve sanatçıya önem verdik, vermeğe devam edeceğiz. Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerini Çanakkale’nin tanıtımına verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ederiz. Belediyemizin 2012 yılında düzenleyeceği Kültür ve Sanat Festivalinde kısa film yarışmaları düzenleyeceğiz. Bu bağlamda genç yönetmenlerin katılımlarını diler, genç yönetmenlere ve katılımcılara saygılarımı sunarım” dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren etkinlikte filmlerin gösteriminin ardından genç yönetmenlere Başkan Şahin’in eşi Ziyneti Şahin tarafından teşekkür belgeleri takdim edilirken çekilen hatıra fotoğrafının ardından gece son buldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir