ÇOMÜ Öğrencisi AB Bakanlığı’ndan Ödül Aldı

21 Şubat 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencisi Hülya Ural, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu himayesinde düzenlenen AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması’nda Radyo kategorisinde 3. olarak ödül almaya hak kazandı.

Açık Hava Reklamı ve Basılı Materyal, Halkla İlişkiler Kampanyası, İnternet ve Sosyal Medya Uygulamaları, Radyo, Haber Dosyası ve Televizyon kategorilerinde düzenlenen yarışmada, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi son sınıf öğrencisi ve ÇOMÜ Kampüs FM spikerlerinden Hülya Ural, “Türkiye AB’ye Türk Kadını Girişime” başlıklı çalışması ile 3. olarak ödül almaya hak kazandı.

Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasındaki karşılıklı önyargıları ve bilgi eksikliğini gidermek için genç iletişimcilerin yaratıcılığından faydalanılmasını amaçlayan yarışmaya Türkiye genelindeki 35 üniversiteden öğrenciler eserleri ile katılım sağladı. Altı kategoride yarışan öğrenciler eserleriyle Türkiye’nin AB’ye Katılım Sürecinde Kadın ve Çevre alanlarında yürütülen çalışmalar ile Türkiye’nin üyeliğinin AB’ye kazandıracaklarını anlattılar.

[kampusfm.comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir