ÇOMÜ Öğrencisi Hakkari’deki Bombalı Saldırıda Hayatını Kaybetti

ÇOMÜ Öğrencisi Hakkari’deki Bombalı Saldırıda Hayatını Kaybetti
20 Ocak 2012

Hakkari’de polis servis aracının geçişi sırasında teröristlerce yola yerleştirilen bombanın uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İngilizce Öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi Zeki Yeşil’in hayatını kaybetmesi, Çanakkale’deki okulunu hüzne boğdu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Hakkari’de ÇOMÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Zeki Yeşil’in (22) hayatını kaybettiği, 3’ü polis 27 kişinin de yaralandığı olayı kınadığını belirterek, “Terör genellikle masum insanları vuruyor. Bu son olayla da terörün çirkin yüzünü yeniden gördük. Üniversitemizin İngilizce öğretmenliği bölümünde öğrenim gören aydınlık yüzlü gencecik bir öğrenci, terör örgütünün saldırısına uğradı. İnsanların bolca bulunduğu bir yerde böyle bir saldırıyı düzenlerseniz burada çok sayıda masun insanın ölüp yaralanabileceğini bilmeniz gerekiyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, diğer üniversiteler gibi bilim ve eğitim yuvası. Bizler de bu insanları yaşatmaya, bilinçlendirmeye ve eğitmeye çalışıyoruz. Diğer tarafta ise bir terör örgütü var. Terör örgütü ise öldürmeye, yok etmeye ve bilinci azaltmaya çalışıyor. Bu olayda bu tezat ortaya çıkmış durumda. Güneş ile karanlık gibi çok net bir şekilde ortaya çıktı. Kendisini geliştirmeye ve ülkesine hizmet vermeye çalışan gencecik bir insan, terör örgütünün saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Bu anlamda bizim üzüntümüz büyük. Çünkü burada çok büyük emeklerle insanlar yetiştirilmeye çalışılıyor. Çok sayıda öğretim üyesinin ve personelinin, annelerin ve babaların büyük emekleri var. Böylesine uğraşların bir çırpıda terör saldırısı sonucu yok edilmiş olması, aslında terörün ne kadar karanlık bir yüzünün olduğunu bizlere kanıtlamış oldu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak acımız büyük. Bu sebeple hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Öte yandan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde 1 yıl hazırlık okuyan ve bu yıl da 1. sınıfa devam eden Zeki Yeşil’in, sınavların sona ermesinin ardından geçen hafta sonu memleketi Hakkari’ye gittiği öğrenildi.

İHA

Yorumlar...
  • yeliz
    20/01/2012 15:36

    allah rahmet eylesin cömu ailesine ve ailesine başı sağolsun

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir