Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇOMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurettin Şahiner’e TÜBİTAK Ödülü

ÇOMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurettin Şahiner’e TÜBİTAK Ödülü

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından her yıl verilen Bilim Teşvik Ödülü bu yıl Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden Doç. Dr. Nurettin Şahiner’e verildi.

“Fizikokimya alanında yeni ve üstün özelliklere sahip materyaller sentezleme ve bu malzemelerin çok değişik alanlarda uygulamaları konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle teşvik ödülü verilen Nanobilim ve Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nurettin Şahiner, araştırma konularının fizyokimya, çevre, sağlık ve enerji olduğunu belirterek, “Bu teşvik ödülü ülkemizde yaptığı çalışmalarla bilime gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş hayattaki bilim insanlarına veriliyor. Bu ödülü aldığım içinde çok mutluyum” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir