ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner Yenice MYO’yu Ziyaret Etti

09 Mart 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kaya, Genel Sekreter Mustafa Yollu ve Genel Sekreter Yardımcısı Vekili Abdurrahman Elçi ile birlikte Yenice Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

Rektör Laçiner’i ilçede Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Yenice MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mülayim Güre, Çan MYO Müdürü Doç. Dr. Özcan Özer, Yeniceli işadamları, esnaflar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri karşıladı. Rektör Laçiner ve Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Yenice MYO Müdür Odası’nda basına açık bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Başkan Veysel Acar, Yenice’nin yerel yapılanması ve bu yapılanma içerisinde meslek yüksekokulunun önemine değinerek, Yenice’yi akademisyenler için çekici kılabilmek adına çaba harcadıklarını, hem bunu gerçekleştirmek hem de eğitim kalitesini arttırmak için üniversite ile işbirliği içerisinde olmaya hazır olduklarını belirtti. Prof Dr. Sedat Laçiner ise şu anda bin 200 öğrencisi bulunan Yenice MYO’nun kapasitesini iki yıla kadar bin 600’e çıkarmayı hedeflediklerini, bu açıdan kentin de buna hazır olması gerektiğini ifade etti.

YENİ BİLGİSAYAR LABORATUARI HİZMETE GİRDİ
Görüşmenin ardından Rektör Laçiner ve Belediye Başkanı Veysel Acar birlikte 94 bilgisayar kapasiteli Bilgisayar Laboratuarı’nın açılışını gerçekleştirdi. Rektör Laçiner buradaki konuşmasında bilgisayar laboratuarlarının günümüz koşullarında bilgiye ulaşmak adına çok önemli rolleri olduğunu belirterek, bilgisayar kapasitesinin imkanlar dahilinde olabildiğince arttırılması gerektiğini ifade etti. Üniversite öğrencisinin araştırma amacıyla internet kafeye ücret ödemek zorunda bırakılmaması için bu tür laboratuar uygulamalarının arttırılması gerektiğini de ayrıca vurguladı. Açılışın ardından derslikler ve Gıda Analiz Laboratuarı’nda da incelemelerde bulunan Rektör Laçiner, dersliklerin durumu ve atölyelerin çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Çalışmaların daha verimli yürütülebilmesi için okulun eksikliklerinin olabildiğince giderilmeye çalışıldığını söyleyen Prof. Dr. Laçiner, Yenice’nin bilim yuvası olması adına bu çalışmaların önemli olduğunu belirtti. Açılış ve incelemelerin ardından Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’e, Yenice MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mülayim Güre tarafından el yapımı bir tablo hediye edildi.

ÖĞRENCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Prof. Dr. Sedat Laçiner, ÇOMÜ heyeti ve Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Yenice MYO Konferans Salonu’nda öğrencilerle de bir araya geldi. Çok sayıda akademisyenin de katıldığı görüşmede öğrenciler, okulla ilgili beklentilerini, şikayet ve önerilerini Rektör Laçiner’e ilettiler. Prof. Dr. Rektör Laçiner, ekibi ve Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ile birlikte, Yenice MYO’nun kız öğrencilerinin büyük çoğunluğunu bünyesinde barındıran bazı kız öğrenci yurtlarını da ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. ÇOMÜ’nün gelecekteki büyüme hedeflerini yetkililerle de paylaşan Rektör Laçiner, Yenice’nin her açıdan bu hedefleri kaldırabilecek hale gelmesi gerektiğini yurt yetkililerine de ifade etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir