ÇOMÜ Senatosu, Jandarma Karakoluna Yapılan Saldırıyı Kınadı

06 Ekim 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Senatosu, Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’ne düzenlenen saldırıyı kınadı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, saldırıda 15 askerin şehit olması ve bazı askerlerin yaralanmasının Türk milletini derinden yaraladığı belirtilerek, “Bu vahim olay, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi topluluğunda da derin ve büyük üzüntüye sebep olmuştur. Türk ulusu, geçmişte olduğu gibi bugün de dışarıdan destekli, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne karşı plan ve saldırılara gerekli cevabı verebilecek güce ve kararlılığa sahiptir. Dolayısıyla Türk milletini bölmeye, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kararlılığını ve saygınlığını sarsmaya yönelik sergilenen bu hain oyunlarla, bölücüler ve hainler emellerine asla ulaşamayacaklardır. Diğer yandan, bu saldırı da göstermektedir ki terör çok yönlü mücadeleyi gerekli kılan kronik bir sorundur. Silahlı Kuvvetlerimizin kahramanca mücadelesinin psikolojik, sosyolojik, kurumsal, ekonomik açılardan da desteklenmesi gereklidir. Bu bağlamda, sivil toplum kuruluşlarının ve genel anlamda da toplumun terörizmle topyekun mücadelesi şarttır.

Terörün kaynağının ve destek noktalarının ortadan kaldırılmasına dayalı topyekun mücadeleyle terör örgütü ve teröristler etkisiz kılınacak, Silahlı Kuvvetlerimizin başarıları daha da artacaktır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Senatosu olarak bu hain saldırıları şiddetle kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, silah arkadaşlarına, değerli ailelerine ve yüce Türk ulusuna başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi.
İHA

[Görsel Kaynak: resimvadisi]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir