ÇOMÜ Tanıtım Günleri Başladı

02 Mayıs 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 2-3-4 Mayıs 2012 tarihlerinde üniversite adaylarını ağırlayacağı ‘Tanıtım Günleri’ düzenliyor. Tanıtım günlerinin açılışına Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, Belediye Başkan Vekili Belgin Akpınar, üniversite yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner tanıtım günlerinin açılış konuşmasında öğrencileri zorlu bir yarışın beklediğini vurgulayarak şunları söyledi: “Bugün 2012-2013 eğitim öğretim yılına gelecek yeni arkadaşlar için start vermiş bulunuyoruz. İlk sınava girdiler. Bundan sonra hayatlarının geri kalanını belirleyecek bir tercihte bulunacaklar. Talep çok, yer az. İyi bölümler aslanın midesinde gibi. O nedenle çok zorlu bir yarış öğrencilerimizi bekliyor. Umarız bu tür sınavlara ihtiyaç olmaz önümüzdeki dönemlerde ama şu anda böyle bir ihtiyaç söz konusu. Herkesin gönlüne göre bir okula girmesini temenni ediyoruz, ama bizim için de zorlu bir yarış var. Bizde tıpkı Vakıf üniversiteleri gibi bu yarışın içerisinde kendimizi hissediyoruz. Kamu üniversitesiyiz, nasıl olsa kontenjanlarımız ister istemez dolar gibi bir anlayış içerisinde değiliz. Öğrencilerimiz nasıl en iyi bölümleri istiyor ise biz de en iyi öğrencileri istiyoruz. Bunun için de tüm hazırlıklarımızı tamamladık”.

Geçtiğimiz yıl ciddi kampanyalar düzenleyerek öğrencilerin ilgisini çekmeye çalıştıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, bu kampanyaların oldukça işe yaradığını belirterek, üniversitenin asıl hazırlığının ise eğitim-öğretim kalitesini ve öğrenciye sunulan hizmeti arttırmak olduğunu vurguladı. Rektör Laçiner şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl kampüsümüzde hiç yurt bulunmuyor idi. Ama önümüzdeki eğitim öğretim yılı içerisinde 2700 kişilik kapasitenin üzerinde bir yurdumuz da olacak. Biga’daki ve Gökçeada’daki yurtları da eklediğimiz zaman, üniversitemiz öğrenci sayısının yüzde 10’undan daha fazla yeni yurt kapasitesi ortaya çıkmış olacak. ÇOMÜ’yü tercih edecek öğrenci arkadaşlarımız eğer yurt meselesinden dolayı tereddüte düşüyor ise bir kısmı beş yıldızlı otel konforunda olan yurtlar önümüzdeki dönemde onları bekliyor olacak. Onun dışında da eğitim öğretim kalitesini arttırmada öğretim elemanı arkadaşlarımız çok ciddi çalışmalar yaptılar. Kadromuzda çok ciddi bir gelişme meydana geldi, neredeyse bir buçuk yıl içinde üniversitemize bir üniversite daha eklendi. İngilizceden kütüphaneye kadar, bilgisayardan internete kadar çok geniş bir yelpazede ÇOMÜ, Türkiye’nin birinci lig üniversitelerinden, en iyi üniversitelerinden bir tanesidir. Bu yıl en iyi öğrencileri çekeceğimize inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl ilk binden 11 öğrenci almıştık. İlk 2500 den 95 öğrenci almıştık, 50 lise birincisini çekmeyi başarmıştık. Bu yıl ise bu başarının çok daha üzerine çıkmayı hedefliyoruz”.

Rektör Laçiner’in açılış konuşmasının ardından tanıtım günlerine sponsor olan YDS Akademi, İnternet Medya ve Kurukahveci Mehmet Efendi’nin temsilcilerine plaketleri verildi.

Açılış töreninin ardından birimlerin tanıtım stantları gezilerek birimler hakkında bilgi alındı.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir