ÇOMÜ Tıp Fakültesinde 43 Öğrenci Törenle Beyaz Önlüklerini Giydi

ÇOMÜ Tıp Fakültesinde 43 Öğrenci Törenle Beyaz Önlüklerini Giydi
25 Eylül 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi?ne bu yıl yeni kayıt olan 43 öğrenci düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giydi.

ÇOMÜ Anafartalar Kampüsü Süleyman Demirel Konferans salonunda gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kısa müzik dinletisinden sonra bir konuşma yapan ÇOMÜ Rektörü Prof Dr. Ali Akdemir, Tıp Fakültesine gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini belirterek, ?Üniversitemizin yeni bir bölümü olmasına rağmen Tıp Fakültemize gösterilen ilgi bizleri sevindiriyor. Tıp Fakültesine girişteki puanların her yıl daha da yükselmesi bunun açık bir göstergesi. Bugün beyaz önlük giyerek öğrenime başlayacak 43 öğrencimize başarılar diliyorum? dedi.

Törende konuşan ÇOMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Reşit Ersay ise öğrencilerin iki yıldan bu yana Çanakkale?de eğitim gördüklerini belirterek, ?Geçtiğimiz yıl 30 bu yılda 43 olmak üzere toplam 73 öğrencimiz Tıp Fakültemizde öğrenim görüyor. 11 Kasım tarihinde hizmete girecek Kepez?deki uygulama ve araştırma hastanemizle birlikte çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz. ÇOMÜ Tıp Fakültesi Türkiye genelindeki birçok Tıp Fakültesi’nden çok daha iyi yerlerde. Üniversiteye giriş puanlarındaki yükselişte bunun göstergesi? dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ise 43 öğrenci törenle beyaz önlüklerini giydi. Törene Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir, Sağlık İl Müdürü Dr. İlhan Güney, Tabip Odası Başkanı Dr. Ersin Gin, Avustralya?nın Çanakkale Konsolosu Peter Rennert ve öğretim görevlileri ile öğrenciler ve konuklar katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir