ÇOMÜ Topluluk Tanıtım Günleri Yapıldı

ÇOMÜ Topluluk Tanıtım Günleri Yapıldı
08 Ekim 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından “Üniversite Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günü” yapıldı.

Etkinlik açılışı öncesi açıklamalarda bulunan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varol Tok, üniversite bünyesinde 120’ye yakın öğrenci topluluğunun bulunduğunu belirterek, ?Öğrencilerimizin topluluklarda aktif görev almasını teşvik ediyoruz. Topluluk kurma fikirleriyle yanımıza gelen öğrencilere yardımcı oluyoruz. Üniversitemizde diğer üniversitelerde olmayan öğrenci toplulukları var. Bunları sıralarsak Türk Japon Dostluk Topluluğu, Anima ve Manga Topluuğu, Yaşam Boyu Öğrenme Topluluğu ve 2023 Yüzüncü Yıl Öğrenci Topluluğu’dur. Bununla birlikte Türkiye’deki üniversiteler arasında en fazla öğrenci topluluğuna sahip üniversiteyiz. Bu günde bu etkinlik vasıtasıyla öğrencilerimizin toplulukları tanımasına olanak sağladık” dedi.

Öğrenci toplulukları gün boyu topluluklarının tanıtımını yaptı. Akşam üzeri ise “333” isimli müzik grubu öğrencilere konser verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir