ÇOMÜ, Üniversitelerarası Basketbol Ligine Katılacak

30 Ocak 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’nin üniversitelerarası yapılması düşünülen deplasmanlı basketbol ligine katılma kararı aldığı açıklandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Çanakkale İl Temsilciliği’nden yapılan açıklamada ÇOMÜ’nün deplasmanlı basketbol ligine katılma kararının Çanakkale Basketbol sevenlerini sevindirdiği vurgulanırken açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Kurulduğu 1992 yılından itibaren Çanakkale Kentine yapmış olduğu katkılarıyla yaşamımızın bir parçası olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi; spor alanlarında başarılarına bir yenisini ekleyerek üniversitelerarası yapılması düşünülen deplasmanlı Lige katılma kararı ile Çanakkale Basketbol sevenlerini sevindirmiştir.

Yıllardır Grup ve Yarı Final, Final ile 3-4 günde yapılan müsabakalar, toplantılar ve alınan kararlarla yeni bir organizasyona dönüşüyor. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun almakta olduğu bu önemli kararı öğrenmek bizleri mutlu etti. Bölgesel olan ve takımlarını güçlü hisseden Üniversitelerin oluşturacağı gruplar olacak. Deplasmanlı maçlarını yaparak gruplarında ikiye girip yarı final oynama ve kademeli olarak Final grubuna kadar maçların yapılması kararlaştırıldığını öğrendik. Maçların Mart 2013’de başlaması düşünülmekte.

Ayrıca bu organizasyonların yapılması için Türkiye Basketbol Federasyonu’na verilmesi ayrı bir önem kazanmıştır.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir