ÇOMÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne Yoğun İlgi

08 Ocak 2010

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi?nde polikliniklerde 2009 yılında 70 bin hastanın muayene olduğu açıklandı.

Yetkililer 1 yıl önce hizmete giren hastaneye gösterilen ilginin her geçen gün arttığını belirterek, ?9 bin metrekarelik kapalı alan üzerine kurulan hastanemizde 60 öğretim üyesi, 45 Asistan, 60 hemşire ve diğer çalışanlarımızla birlikte toplam 250 personelimiz vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyor. Günde 500?e yakın hastanın muayene olmak için geldiği hastanemizde 2009 yılında polikliniklerde 70 bin kişi muayene oldu. Ayrıca bin 500 orta ve büyük ameliyat yapılırken, 250 kişiye de kanser tanısını konup tedavileri gerçekleştirildi? dedi.

Hastanede bütün cerrahi branşlarda hizmet verildiğini de belirten yetkililer, ?Beyin ve Sinir Cerrahisi, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları, Kalp Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Plastik Cerrahi ve Üroloji bölümlerimde hizmetlerimiz sürüyor. Hastanemizde bir süre önce başlanan anjiyo işleminin ardından açık kalp ameliyatlarına da başladık? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir