ÇOMÜ’de 2012 – 2013 Öğretim Yılı Kayıtları Başlıyor

01 Eylül 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’de (ÇOMÜ) 2012/2013 öğretim yılı kayıtları 3-7 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

ÇOMÜ’yü bu yıl kazanan öğrenciler üniversitelerine gelmeye hazırlanırken, Çanakkale de yeni gelecek öğrencileri karşılamaya hazırlanıyor. 3 Eylül sabahı başlayacak olan kayıtlarda ilk kayıt saat 8.30’da Fen Edebiyat Fakültesinde yapılacak. Çan MYO’da ilk kaydı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman; Lapseki MYO’da ilk kaydı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir; Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde ise ilk kaydı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar yapacak. ÇOMÜ Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) önünde kurulacak standlarda kayıt için gelen öğrenciler ve aileleri, üniversite, Çanakkale ve barınma imkanlarına dair merak ettiklerini sorup öğrenebilecekler. ÖSEM önünde ve Anafartalar Yerleşkesi’nde stand açacak olan Çanakkale Belediyesi, ÇOMÜ Basın Halkla İlişkiler Birimi, KYK ve öğrenci yurtları beş gün boyunca ÇOMÜ’nün yeni öğrencilerinin sorularını yanıtlayacaklar.

Öte yandan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) 36 binin üzerinde öğrenci sayısıyla, bu yıl açılan kontenjanlarını %95 oranında doldurduğu öğrenildi. ÇOMÜ’de yapılacak kayıtlarla 9 bin 610 ÖSYM’nin yerleştirdiği 84 lise birincisi, 275 özel yetenek kontenjanıyla, 697 yatay geçişle, 339 yabancı uyruklu kontenjanıyla ve 1207 enstitüler kontenjanı olmak üzere toplam 12 bin 406 öğrenci daha Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencisi olacak. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında kayıt yaptıracak ÇOMÜ’yü kazanan öğrenciler için ön kayıt işlemleri 03. 09. 2012 tarihinde başlayacak. Öğrenciler http://obs.comu.edu.tr internet adresine girerek ön kayıt işlemlerini gerçekleştirecek. Öğrenciler kayıt haftasında ön kayıt formu ve evraklarıyla kazandıkları birimlerde kayıt yaptıracaklar. Kesin kayıtlar 3-7 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ön Kayıt İnternetten Yapılacak
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde ön kayıt işlemleri, internet üzerinden gerçekleştirilecek. Ön kayıt işlemleri için http://obs.comu.edu.tr^ internet adresi 03. 09. 2012 tarihinden itibaren öğrencilerin kullanımına açılacak. 3 Eylül 2012 tarihinden itibaren öğrencilerin bulunduğu il/ilçe veya herhangi bir Ziraat Bankası Şubesi’nden T.C. Kimlik numarası ve isim söylenerek Öğrenci Katkı Payı ve Öğrenim Ücretini yatırabilecek. Ödenecek katkı payı ve öğrenim ücreti miktarını 3 Eylül 2012 tarihinden itibaren ÇOMÜ’nün http://ogrenciisleri.comu.edu.tr adresinden öğrenebilecek. Kesin kayıt işlemleri için internet üzerinden ön kayıt işlemlerinin tamamlanması zorunlu olacak. Kesin kayıt yaptırmak için adayın yanında getirmesi gereken zorunlu belgeler arasında, adayın mezun olduğu liseden aldığı diplomanın ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı, nüfus cüzdanının örneği, 12 adet vesikalık fotoğraf olması gerekiyor. Kayıt takvimi ve kayıt için gerekli belgelerin ise http://ogrenciisleri.comu.edu.tr/basvuru/ilk_kayitlar.php internet sayfasında ilan edildiği açıklandı.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir