ÇOMÜ’de ‘6. Uluslararası STK’lar Kongresi’ Hazırlıkları Sürüyor

06 Haziran 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öncülüğünde gerçekleştirilecek olan ?6. Uluslararası STK?lar Kongresi? ile ilgili hazırlıkların bütün hızıyla sürdüğü açıklandı.

Kongre ile ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulunan Yürütme ve Organizasyon Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Esra Demircan, 23-25 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan ?6. Uluslararası STK?lar Kongresi?nin önemine değinerek, ?Bu kongre ile ilgili hazırlıklarımız kapsamında şuana kadar 32?si Türk, 4?ü de yabancı üniversite olmak üzere diğer sivil kuruluşlarla birlikte 45 farklı yerden katılım var. Bu sayının daha da artacağına inanıyoruz. Kongremize YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, AKUT Kurucu Üyesi Nasuh Mahruki, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile birlikte çok sayıda tanınmış kişi katılacak? dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ise bu yılki kongrenin geçtiğimiz yıllara göre daha geniş kapsamlı olacağını belirterek, ?Kongre kapsamında bildiriler, poster bildiriler, paneller, çalıştay, sergi ve stand açılışları yapılacak? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir