ÇOMÜ’de Akademik Başarı Sağlayan Öğrencilere Yeni Burs Kapısı…

23 Eylül 2016

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin, Burs ve Barınma Koordinatörlüğü açıldı. Öğrencilerin burs ve barınma ihtiyacını karşılamak üzere kurulan ve hizmet veren koordinatörlük hakkında birim koordinatörü Okutman Zeynel Kılıç çeşitli bilgiler verdi.

Burs ve Barınma Koordinatörlüğü Hizmet Alanları

Burs ve Barınma Koordinatörlüğü, 1 yıl önce açılan fakat yönergesi ancak hazırlandığı için bu yıl aktif olarak faaliyete geçen bir birim. Öğrencilerimizin burs ve barınma noktasındaki problemlerini çözmek, imkânlardan hızlı bir şekilde faydalanması adına yardımcı olmak için çalışacağız.

İletişim Bilgileri

Çok yakında sosyal medya hesaplarımızdan gençlerimizle daha sık iletişim halinde olacağız. Çünkü bilgi güçtür ve biz bilgiye ulaşmak ve gençlerle iletişim kurmak adına sosyal medya hesaplarımızla da hizmet vereceğiz. Bu süreçte öğrencilerimiz resmi internet sitemizbbk@comu.edu.tr adresinden ve üniversitemizin ana sayfasından bizi takip etsinler. Orada paylaştığımız duyuru ve haberlere vakıf olmaları kendileri açısından faydalı olacaktır. Bunların yanı sıra Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi’nde (ÖSEM) 2. katta hizmet veriyoruz. Öğrencilerimiz, irtibat büromuza da istedikleri zaman uğrayabilir ve bilgi alabilirler.

Burs ve Barınma Hizmeti Başvuruları

Burs ve barınma ihtiyacını karşılamak için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öz kaynaklarını kullanacağız. Fakat en büyük destekçimiz aslında Sivil Toplum Kuruluşları (STK) olacak. Çanakkale’de bulunan bütün STK’ların kapısını çalacağız. Aslında hemen hemen tüm STK’lar belirli miktarda burs veriyorlar. Fakat artık  bu hizmetin tek bir kanaldan yürütülmesini istiyoruz. Ülke olarak sıkıntılı bir dönemden geçtik, geçiyoruz. Hak edene desteği ulaştırabilmek adına tüm işleri resmi kanallarla yürütmek daha faydalı olacaktır.  

Burs ve barınma başvuru sürecinden açıklama sürecine kadar şeffaf olacak. Başvurular internet üzerinden olacak, sonuçlar internet üzerinden olacak ve her an ulaşılabilir olacak.

Öncelikli Öğrenciler Olacak Mı? 

Koordinatörlüğümüze ÇOMÜ’de eğitim gören tüm öğrenciler başvurabilir. Birinci önceliğimiz akademik başarı. Desteklediğimiz her öğrencinin belirli bir akademik başarısının olmasını istiyoruz. Herkesin bu hizmetten faydalanmasını istesek de bazı elemeler olacak.  Çok çocuklu bir ailenin, birkaç kardeşin aynı anda öğrenci olduğu ailelerin, maddi durumu elverişli olmayan ailelerin çocuklarına bu hizmeti sunmak boynumuzun borcu.

Türkiye’de Bir İlk, Burs ve Barınma Koordinatörlüğü

Diğer üniversiteler bu faaliyetleri Sağlık Kültür Daire Başkanlığı üzerinden yürütürken Türkiye’de ilk kez Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde burs ve barınma birimi, koordinatörlük olarak hizmet vermeye başladı.

Bu anlamda ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’e ve ÇOMÜ yönetimine çok teşekkür ediyorum. Hocamız yaklaşık bir yıldır bu konuyla ilgili çalışmalar yürütüyordu. Bu koordinatörlük Prof. Dr. Yücel Acer’in isteği ve talimatıyla kuruldu ve pek çok öğrenciye hizmet verecek.

Tüm öğrencilerimizi ÖSEM’de bulunan ofisimize davet ediyoruz. Sosyal medya, iletişim hesaplarımızı oluşturana kadar konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenleri de bbk.comu.edu.tr adresini takip etmeye davet ediyoruz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir