ÇOMÜ’de Alper Vuralın Öğrenci Konseyi Başkanı Seçildi

ÇOMÜ’de Alper Vuralın Öğrenci Konseyi Başkanı Seçildi
25 Kasım 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi?nde (ÇOMÜ) 27 bin öğrencinin temsil edildiği, Öğrenci Temsilciler Konseyi seçimleri yapıldı. Oylamada başkanlığa Alper Vuralın seçildi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varol Tok, Topluluklardan Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Türker Savaş, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Uzman Yüksel Yıldız başkanlığında Enstitü, Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Başkanlarının hazır bulunduğu seçimde ilk olarak divan kurulu oluşturuldu. Divan kurulunun oluşturulmasından sonra ÇOMÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Başkanı Alper Vuralın ve Fen Edebiyat Fakültesi Başkanı İlker Yıldız konsey başkanlığına aday oldu. Kapalı oylamanın yapıldığı seçimde ÇOMÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Başkanı Alper Vuralın, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı seçildi. Başkanlık seçiminden sonra sırasıyla başkan yardımcısı, genel sekreter, sayman ve departman sorumlularının seçimleri yapıldı. Yapılan seçim sonrasında Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu Öğrenci Konsey Başkanı Alper Vuralın olurken, Bilgetekin Burak Günar Öğrenci Konsey Başkan Yardımcısı; Zeynep Doğan Genel Sekreter; Mikail Konukcu Sayman; Merve Obuz Halkla İlişkiler Sorumlusu; Cafer Taş Dış İlişkiler Sorumlusu; Cengizhan Mutlu Eğitim Sorumlusu; Celal Koç Sağlık Kültür ve Spor Sorumlusu; Nurettin Taşar da Çalışma Grupları Sorumlusu oldu. Seçimde Denetleme Kurulu Başkanlığına da Abdullah Veli Uslu seçilirken, üyeliklere ise Özlem Işık ve İbrahim Dilek getirildi.

27 bin öğrencinin başkanı seçilen Alper Vuralın, seçim sonunda yaptığı konuşmada bütün başkanlara teşekkür ederek, üniversitedeki tüm öğrencileri kucaklayacaklarının altını çizdi. Vuralın, ?Kısa vadede, üniversitemizde okuyan öğrencilerimizin sorunları incelemek, eğitim, araştırma ve öğrenci hizmetlerinde çözüme yönelik, araştırma ve değerlendirme yapmak, elde edilen sonuçları ilgili birimlere sunmak ve bunların kararlılıkla takipçisi olmak amacıyla, ?Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Sorunları Çalıştayı? projesi; Enstitü, Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksek Okullarımızda görev yapan tüm sınıf temsilcilerinin katılacağı ? Öğrenci Konseyi Vizyon Toplantısı? projesi; her ayın sonunda Rektörümüzün de uygun olduğu bir tarihte alınan kararların uygulanmasını hızlandırmak ve sürdürebilirliğini sağlamak için, ?Öğrenci Konseyi İstişare Toplantısı? projesini devreye sokacağız. Ayrıca üniversitemizde Enstitü, Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarında okuyan öğrencilerimizin sorunlarını, isteklerini yerinde duymak ve uygulanmasını kolaylaştırmak için, ?Enstitü, Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu? ziyaretleri yapacağız. Orta vadede ise Türkiye Üniversitelerinde okuyan öğrenci liderlerimizin katılacağı, ?Ulusal Üniversiteli Öğrenci Sorunları Çalıştayı? projesi, Öğrenci arkadaşlarımızın markette, kafede restoranda kullanabileceği ?Ünikart? projesi, her yıl geleneksel olarak Ulusal Öğrenci Konseyi ve Genel Kurmay Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen ?Ata?nın Yolunda 57. Alay Yürüyüşü? projesinin sürdürülebilirliğinin sağlanması konusunda kararlılıkla çalışacağız. Son olarak ise, üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşecek olan ?2010 Dünya Üniversiteler Kongresi? kapsamında ?Uluslararası Üniversiteli Öğrenci Sorunları Çalıştayı? projesini gerçekleştireceğiz. Dünya Üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen üniversitemizin hızlı yükselişine sizlerinde desteğiyle katkı sunacağız? dedi.

Yapılan seçimin ardından seçilen yönetim kurulu üyeleri ve denetleme kurulu üyeleri Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ile bir araya geldi. Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir seçilen öğrencileri kutladığını ve yeni yönetimin güzel bir kompozisyondan oluştuğunu belirterek, ?Öğrenci odaklı bir üniversiteyiz. Öğrencilerimizin de başarı odaklı, entelektüel olmalarını, kendilerini geliştirmelerini, hem kendilerine, hem üniversitemize, hem de ülkemize yararlı bireyler olmalarını istiyoruz. Nitelikli olmanızı, kariyer yapmanızı, iş bulmanızı ve iş kurmanızı arzu ediyorum. Sorunlarınızı proje olarak iletin ve birlikte çözelim ?dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir