ÇOMÜ'de Bahar Şenliği Coşkusu

ÇOMÜ'de Bahar Şenliği Coşkusu
06 Mayıs 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından geleneksel hale getirilen “14. Bahar Şenliği” Anafartalar kampüsünde düzenlenen törenle başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunmasıyla başlayan bahar şenliğinin açılış konuşmasını yapan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir, üniversite olarak topluluk ve öğrenci etkinliklerine çok önem verdiklerini belirterek, ?ÇOMÜ olarak bahar şenliğini ve diğer topluluk etkinliklerini öğrencilerimizin sosyal yönlerinin gelişmesine katkı sağlamak ve onların entellüktüel olmalarını sağlamak için destekleyip yapıyoruz? dedi.

Rektör Ali Akdemir?in konuşmanın ardından ise ÇOMÜ Latin Dansları Topluğu ile Kafkas Halk Dansları topluluğu bir gösteri yaptı. Büyük ilgi gören gösterinin ardından ise ÇOMÜ Müzik Araştırmaları Topluluğu Pop Caz Orksestrası?nın müzik ziyafetini beğeni ile takip eden yüzlerce öğenci alkışlarla şarkılara eşlik etti.
ÇOMÜ tarafından düzenlenen ve 4 gün sürecek şenlikte 7-8-9 Mayıs günlerinde sabah 11.00 ile 24.00 arasında Dardanos Kampüsünde gün boyu çeşitli oyunlar, yarışmalar, dans gösterileri, yelken yarışları ve su altı dalış eğitimleri ile Beach Volley, konserler, toplulukların tanıtım ve yiyecek içecek standlarında etkinlikler yapılacak. Şenlik kapsamında 7 Mayısta Hayko Cepkin, 8 Mayısta Volkan Konak, 9 Mayısta ise Gece Yolcuları ve Funda Arar sahne alacak. Dardanos Kampüsünde yapılacak bütün konserler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir