ÇOMÜ’de Mezuniyet Resepsiyonu Gerçekleştirildi

21 Haziran 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mezuniyet Resepsiyonu, Vali Güngör Azim Tuna, Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, ÇASİAD Başkanı Salih Yıldız, üniversite yöneticileri, kurum ve kuruluş temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrenci velilerinin katılımıyla Dardanos Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Mezuniyet Resepsiyonunda bir konuşma yapan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, “Her geçen yıl Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi büyüyor. Her yıl biz binlerce mezun veriyoruz. Bu yıl da üniversitemizin var olma sebebi olan öğrencilerimiz yarın mezun olacaklar. Stadyumda yaklaşık 6 bin mezunumuz olacak. Bu bizim için çok büyük bir gurur kaynağı, belki 1930’lu yıllarda tüm Türkiye’de mezun olan 6 bin öğrenci yokken, bugün sadece Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin bu kadar çok mezun veriyor olması demek ki Türkiye için de, bizler için de çok büyük bir gurur kaynağı” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin nicel olarak da nitel olarak da büyümeye devam ettiğini belirten Rektör Laçiner şunları söyledi: “YÖK en son kontenjanları açıkladı. Tüm Türkiye’de sadece 10 bin kontenjanlı bir artış meydana geldi. Bunun %10’dan da fazlası, 1250 kişilik kontenjan artışı, tek başına Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde gerçekleşti. Bazı üniversitelerin öğrenci sayısında azalmalar meydana gelirken, tüm Türkiye’deki öğrenci kontenjanlarının yüzde 10’dan fazlası Çanakkale’ye geldi. Çanakkale Türkiye nüfusunun yüzde 10’unu, onda birini oluşturmuyor. Bu da tabii ki, bizim kadrolarımıza olan güveni de gösteriyor, üniversitenin neyin altından kalkabileceğini de gösteriyor. Elbette nitel ve nicel büyüme kol kola gerçekleşiyor. Önümüzdeki yıl çok daha fazla mezun vereceğiz. Şimdiden 60 binden fazla mezunumuz aldıkları eğitimle Türkiye’nin gücüne güç katıyorlar”.

Ortada binlerce insanın birlikte oluşturduğu fedakarlıkların sonucunda ortaya çıkan bir ürün olduğunu ifade eden Rektör Laçiner, “Yaptığınız fedakarlıkların boşa gitmediğini inşallah göreceksiniz. Bütün çalışanlarımıza ve ailelerine yaptıkları fedakarlıklar, emekleri dolayısıyla çok ama çok teşekkür ediyorum, minnetlerimi sunuyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir