ÇOMÜ’de Rektör Adaylarını Belirleme Seçimleri 18-20 Şubat Tarihleri Arasında

18 Ocak 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) Rektörlük seçimleri ile ilgili aday belirleme oylamasının 18-19 ve 20 Şubat 2011 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan üniversite yetkilileri 550 öğretim üyesinin oy kullanacağı 3 günlük seçim sonunda adayların aldığı oylarla isimlerinin Yükseköğretim Kurulu’na gönderilceğini belirttiler. En az 6 adayın bulunmasının zorunlu olduğu ÇOMÜ’de şuana kadar resmi olarak Prof. Dr. Erdinç Yiğitbaş, Prof. Dr. Sefa Dereköy , Prof. Dr. Muammer Karaayvaz, Prof. Dr. Eyüp Özdemir ve Prof. Dr. Ahmet Adem Tekinay rektörlük için adaylıklarını açıklamıştı. ÇOMÜ Rektör Ali Akdemir?in de önümüzdeki günlerde resmi olarak yeniden adaylığını açıklayacağı öğrenilirken, seçime kadar en az 3 öğretim üyesinin daha adaylığını açıklayacağı ifade edildi. Cumhurbaşkanının onayı ile seçilecek yeni Rektör ÇOMÜ’de 2011-2015 döneminde görev yapacak.

İHA

Yorumlar...
  • Kemal Öz
    20/01/2011 10:13

    İsimsiz arkadaş ÇOMÜ Üniversitesini nede güzel anlatmışsın aslında. Bir toplantıya katılan kişleri görevden almak diktatörlük değildir nedir. Yorum yaparken bile ismini açıklayamayan bir kişinin özgürlüğü nerede kaldı. Ayrıca taraf olmayan bertaraf olur derler siz bu yorumu yaparken neden isminizi yazmadınız işimden olurum korkusu varsa yorum yapmayın adaylar arasında çok dürüst kişiler var sizce neden sadece Tekinay...

  • İsimbelirtmekistemeyen
    20/01/2011 01:18

    Üzgünüm isim belirtmek istemiyorum malumunuz üniversitemizde toplantılara katılan değerli akademik personelin uzaklaştırıldığına şahit olduk çok değerli üniversiteye emek vermiş akademik personellerdir. Prof. Dr. Ahmet Adem Tekinay 'ın bu rektörlük görevinde ipi göğüsleyeceğine inanan bir personelim. Hangi oyunlar oynanırsa oynansın TEKİNAY Dürüstlüğü ve adaleti ile bu yarışı kazanacak. Diğer adaylarada başarılar dilerim. ÇOMÜ ismi geçince her bir işletmenin iş vereceği aranan eleman yetiştiren bir üniversite olması dileği ile siyasetin değil üniversitemizin kazanmasını rica ediyorum sizlerden.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir