ÇOMÜ’de Teknoparkın İmzaları Atıldı

26 Mayıs 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) bünyesinde kurulacak olan teknopark için imzalar bugün ÇOMÜ Senato Toplantı Odasında atıldı. İmza törenine ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Teknopark Yönetim Kurulu üyeleri, Çanakkaleli işadamı ve sanayiciler ile ÇOMÜ’lü akademisyenler katıldı.

İmzalar atılmadan önce teknoparkla ilgili bilgi veren Doç Dr. Akın Pala; “Çanakkale’de herkesin hayata geçirmeye çalıştığı bir proje var. Teknopark bu açıdan Çanakkale’ye çok şey katacaktır. Teknoparkta üniversite ile işbirliği yapan şirketler, KDV’den ve Kurumlar vergilerinden de muaf oluyor. Henüz kurulum aşamasında bu işe inanan ve destek veren herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Prof. Dr. Sedat Laçiner de “Teknoparklar Ar-Ge zemini üzerine oturdukları için iş yerlerini markalaştıran bir yönü var. İş yerinin adresinin bile ‘Teknopark’ ile tanımlanmasının prestijli bir yönü var. Umarım Çanakkaleliler teknoparkla daha yakından ilgilenir, daha fazla firma teknoparkta yer alır” şeklinde konuştu.

Toplantı, teknoparkta yer alacak firmaların kendilerini tanıtmaları ve üzerine çalışacakları projeler hakkında bilgiler vermeleriyle sona erdi.

ÇOMÜ Teknopark Yönetim Kurulundaki isimler şöyle:

Prof. Dr. Sedat Laçiner – Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Doç. Dr. Akın Pala – Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Doç. Dr. Mehmet Akbulut – Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kaya Üzen – Çanakkale Ticaret Borsası
Mustafa Hayreddin Dereli – Biga Maden Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Serdal Metin – Inspark Akıllı İş Çözümleri Limited Şirketi
Çağdaş Yüksel – Ala Süt ve Et Ürünleri Tarım Hayvancılık San. ve Tic. Ltd. Şti.
Sezai Güre – Güre Gıda Turizm Taşımacılık Sanayi ve Ticaret ve Pazarlama Ltd. Şti.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir