ÇOMÜ’de ‘Voleybol’da Altyapı Eğitimi’ Konferansı Düzenlendi

ÇOMÜ’de ‘Voleybol’da Altyapı Eğitimi’ Konferansı Düzenlendi
29 Nisan 2009

Çanakkale?de Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü ve Çanakkale Voleybol İl Temsilciliği?nin organizasyonuyla ?Voleybolda Altyapı Eğitimi? adlı konferansı düzenlendi.

Üniversitede gerçekleştirilen konferansın açış konuşmasını yapan ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. C. Varol Tok, üniversitede sporun ve spor bilincinin gelişmesi için çaba içinde olduklarını belirterek, ?Üniversitemizde 3 kapalı ve 10 açık spor alanımızdan öğrencilerimiz faydalanıyor. Üniversitemiz ayrıca geçmiş dönemlerde spor müsabakalarında öğrenci ve öğretim elemanlarının katkılarıyla önemli başarılar etti. Gelecek yıllarda fiziki imkanların artması ile bu başarılar daha da artacak? dedi.

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ise Türk Voleybolu?nun alt yapısının gelişmesi için federasyon olarak yaptıkları çalışmalara değinerek, ?Sporla eğitimin birbirini desteklediğini ispat etme zaruretimiz var. Federasyon olarak, sporun bireyin eğitimine engel olmadığını aksine daha bilinçli ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için eğitim ve sporun bir arada olması gerektiğini anlatmamız gerekli? dedi.

Türkiye’de voleybol sporunu üst seviyelere taşımanın yolunun iyi bir alt yapı kurgusundan geçtiğine dikkat çeken Bayan Milli Takımlar Sorumlusu Cengiz Göllü ise, ?Ülke içinde yapılan spor faaliyetlerinde başarılar elde edebilirsiniz. Fakat uluslararası arenada mücadele etmek isterseniz standartları daha da yukarıya çekmek zorundasınız. Bu da sporcuların çok küçük yaştan itibaren profesyonel alt yapı koşullarında yetiştirilmesiyle mümkün olabilir? dedi.

Göllü, konuşmasında Türk Voleybolu?nun geçirdiği süreçlere de değinerek, fiziki koşulların günümüzde nasıl iyileştirildiği, sporcuların daha iyi yetişmesi için spor biliminin eğitmenler tarafından nasıl tatbik edildiği konusunda örnekler verdi.

Konferans sonunda izleyicilerin sorularını yanıtlayan konuşmacılara Prof. Dr. C. Varol Tok tarafından plaket takdim edildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir