ÇOMÜ’den Gelibolu Anma Kulübü’ne Teşekkür Plaketi

26 Nisan 2012

Anzak Günü Anma Törenleri için Çanakkale’de bulunan Gelibolu Anma Kulübü’nün Mali İşler Sorumlusu John Brogan ve Türkiye Temsilcisi Niyazi Adalı’ya, Gelibolu Anma Kulübü’nün 2011 yılında Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Türkiye-Avustralya Çalışmaları Araştırma Merkezi’ne yaptığı kitap bağışından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

İlk olarak Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Erdem’i makamında ziyaret eden Brogan ve Adalı sonrasında Türkiye Avustralya Çalışmaları Araştırma Merkezi’ne geçti. Merkez Müdürü Doç. Dr. Mehmet Fatih Yavuz yaptığı açılış konuşmasında Brogan ve Adalı’ya ÇOMÜ ailesi adına teşekkür ederek Merkezin kurulduğu günden itibaren desteklerini esirgemeyen Gelibolu Anma Kulübü’ne minnettar olduklarını ifade etti. Yavuz, 2009 yılından itibaren yapılan bağışlarla kitap sayısının 1000’i aştığını ve bu sayının giderek artmasını dilediklerini söyledi. Doç. Dr. Yavuz’un konuşmasının ardından Dekan Prof. Dr. Erdem, Brogan ve Adalı’ya bugüne kadar Merkeze yaptıkları maddi manevi katkı ve desteklerine teşekkür etmek amacıyla birer plaket sundu.

John Brogan plaket takdiminden sonra yaptığı konuşmada kendisine takdim edilen plaketten gurur duyduğunu dile getirerek Türkiye Cumhuriyetinde bir ilk olan Türkiye Avustralya Araştırma Merkezi’nin kurulmasında katkı sunan Avustralya Hükümeti’ne, Çanakkale Avustralya Konsolosluğu’na, Monash Üniversitesi’ne ve maddi anlamda katkı sağlayan bir çok gazi derneğine teşekkür etti. John Brogan Gelibolu Anma Kulübü sorumlusu olarak gelecekte öğrencilerin ilgisini Türkiye Avustralya Çalışmaları Araştırma Merkezi’ne çekebilmeyi ve öğrencilerin burayı aktif olarak kullanmalarını temenni ettiğini ifade etti.

Brogan’dan sonra söz alan Niyazi Adalı amaçlarının bu merkezin daha çok öğrenciye ve akademisyene bir çalışma ortamı yaratmak, daha fazla ortak projeye yönlendirmek ve teşvik etmek olduğunu söyleyerek nihai hedeflerinin ekonomik ilişkileri geliştirip bölgeye üniversiteye ve diğer kurumlara olumlu yönde katkı sağlamak olduğunu vurguladı.

Etkinliğe Türkiye-Avustralya Çalışmaları Araştırma Merkezi Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Muhammet Erat, Yrd. Doç. Dr. Azer Banu Kemaloğlu, Yönetim Kurulu Üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Reşit Ersay, Batı Dilleri ve Edebiyatları Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Dilek Kantar da katıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir