ÇOMÜ’lü Başkanlardan Çanakkale Valisine Ziyaret

16 Ocak 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğrenci Temsilciler Konseyi Başkanı Abdullah Veli Uslu, Eğitim Fakültesi Başkanı Oğuzhan Kaba ve Eğitim Fakültesi Başkan Yardımcısı Hasan Gülbay, göreve yeni atanan Çanakkale Valisi Abdulkadir Atalık’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan ÇOMÜ Öğrenci Temsilciler Konseyi Başkanı Abdullah Veli Uslu, üniversitede okuyan öğrencilerin genel bir profilini çizerken, öğrenci topluluklarından, etkinliklerden yapılan faaliyetlerden bahsetti. Uslu, öğrenci konseyinin amaçları, misyon ve vizyonunu anlattıktan sonra her yıl Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Temsilciler Konseyi öncülüğünde “Geleneksel 57. Alay Yürüyüşü” etkinliği yapıldığını vurgulayarak, ?Çanakkale Savaşları esnasında tamamı şehit olan 57.alayın ruhunu canlı tutmak amacıyla her yıl yaptığımız yürüyüş vasıtasıyla, üniversiteli arkadaşlarımız Çanakkale’yi görme fırsatı elde ediyorlar. Özellikle yürüyüş öncesinde çadırlarda yatarak atalarımızın bu ülkeyi hangi koşullarda savunduğunu daha iyi anlamamıza vesile oluyor” dedi.

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Başkanı Oğuzhan Kaba ise, öğrencilerin Çanakkale de yaşadığı sıkıntılardan bahsetti. Özellikle kiraların yüksek oluşundan öğrenciye yansıtılan fiyatların fazla olduğundan ve bazı esnafların olumsuz davranışlarından söz eden Kaba, Çanakkalelilerin bu konuda öğrencilere daha hassas davranmalarını istedi.

Eğitim Fakültesi Öğrenci Konsey Başkan Yardımcısı aynı zamanda Eğitim Fakültesi Genç Girişimciler Topluluğu Başkanı Hasan Gülbay ise, “Ulusal Üniversiteler Birliği”ne üye olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin 2010 yılında düzenleyeceği “Dünya Üniversiteler Kongresi’nden bahsetti. Bu yıl yapılan tercihlerde ÇOMÜ’nün başarılı ilk 2000 öğrenci arasında en çok tercih edilen üniversitelerden bir olduğunu vurgulayan Gülbay, ?Üniversitemiz topluluklara çok önem veriyor. Öyle ki üniversitemizde öğrenci topluluklarından sorumlu bir rektör danışmanımız var, bununla birlikte topluluk sayımızda 100’ün üzerindedir. Birkaç topluluktan söz etmek gerekirse Genç Girişimciler Topluluğu, 57. Alay Topluluğu, Türk Kültürü Topluluğu, Su Altı Topluluğu gibi çeşitli dallarda topluluklarımız var. Bu topluluklarımız aracılığıyla çeşitli etkilikler organize ediyoruz, ders dışı zamanlarımızı bu topluluklarda çalışarak değerlendiriyoruz. Bu bağlamda üniversitemiz senatosu da ders saatlerini düşürerek, bizlerin ders dışı zamanlarda sosyal ve kültürel etkinliklere daha fazla zaman ayırmamızı, derinlikli ve birikimli yetişmemizi, iş yaşamında ve sosyal yaşamda başarılı olmamızı sağlamak amacıyla anlamlı bir karar almıştır. Zaten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ali Akdemir bizlere müthiş enerji vermektedir” dedi.

Ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getiren Çanakkale Valisi Abdulkadir Atalık, öğrenci konseyine yapacağı çalışmalarda başarılar diledi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir