ÇOMÜ’lü Genç Girişimciler Kayseri’deydi

ÇOMÜ’lü Genç Girişimciler Kayseri’deydi
30 Aralık 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genç Girişimciler Topluluğu üyeleri Kayseri’de düzenlenen ?Ulusal Üniversiteli Girişimciler ve Yöneticiler Zirvesi’ne katıldı.

Erciyes Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen “Ulusal Üniversiteli Girişimciler ve Yöneticiler Zirvesi”ne katılan ÇOMÜ Genç Girişimciler Topluluğu Genel Başkanı Alper Vuralın, Bayramiç Meslek Yüksekokulu Başkanı Alper Selvi, topluluk üyelerinden Nafize Arıhan, Elif Yeşilyurt, Gözde Işık ve Aynur Bekdaş büyük ilgi gördü. Zirvede bir konuşma yapan Üniversiteli Girişimciler Ortak Platformu üyesi ve ÇOMÜ Genç Girişimciler Topluluğu Genel Başkanı Alper Vuralın, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin öğrencilerine 4 farklı kariyer olanağı sunduğunu belirterek, “Bunlardan bir tanesi de girişimciliktir. Üniversite yönetimimiz özellikle Rektörümüz Prof. Dr. Ali Akdemir, girişimcilik kültürünün, girişimcilik ruhunun yaygınlaştırılmasını destekleyen ve bir fiil içinde yer alan birisidir. Bu desteğin en somut örneğini üniversitemiz bünyesinde kurulan ve ismini girişimci bir işadamından alan Dr. H. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Genç Girişimciler Topluluğunun olması olarak özetleyebilirim. 2009 yılının ilk ulusal üniversiteli girişimciler ve yöneticiler zirvesini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde yapacağız. Şimdiden hepinizi ÇOMÜ’ye davet ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından ÇOMÜ Genç Girişimciler Topluluğu Genel Başkanı Alper Vuralın Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur’a ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’in selamı iletilirken, kendisine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin 2010 yılında düzenleyeceği “2010 Dünya Üniversiteler Kongresi” afişini ve ÇOMÜ seramik tabağını takdim etti. Ayrıca günün anısına Akut Kurucu Başkanı Ali Nasuh Mahruki’ye de ÇOMÜ Seramik tabağı hediye edildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir