ÇOMÜ’lü Girişimciler Mezunlarını Ödüllendirdi

08 Haziran 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde 9 Fakülte, 11 Meslek Yüksekokul, 2 Yüksekokul ve 2 Enstitüde başkanlıkları bulunan Genç Girişimciler Topluluğu, mezun olan başkanlarını ödüllendirdi.

ÇOMÜ Dr. H. İbrahim Bodur Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezinde yapılan belge takdim törenine, Topluluk Akademik Danışmanı Uzman Hikmet Yurteri’nin yanı sıra, Topluluk Başkanları ve üyeler katıldı. Törende bir konuşma yapan Genç Girişimciler Topluluğu Akademik Danışmanı Uzman Hikmet Yurteri, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) bünyesinde bulunan 120 topluluktan biri olan ve bugün 2000’e yakın üyesi bulunan Genç Girişimciler Topluluğu’nun takım çalışmasıyla marka haline geldiğini belirterek, ?Bu ülkenin kurtuluşu ve işsizliğin ortadan kalkması girişimcilikle mümkün olacak. Bu girişimleri gerçekleştirecek olan ve işsiz genç sayısını yapmış olduğunuz istihdamlarla alt seviyelere düşürecek olan kişiler sizlersiniz. Sizlere güvenmekteyim. Yılmadan, durmadan, pes etmeden, kararlılıkla çalışın. Sizler aynı hedef doğrultusunda biraya gelerek enerjilerinizi birleştirip, sinerji ortaya çıkardınız. ?Bir elin nesi var, iki elin sesi var? deyimine örnek teşkil ettiniz. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olduktan sonrada bağlarınızı koparmayın. Burası sizin eviniz. Üniversitemizin, topluluğumuzun kapıları sizler için her zaman açık. Yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı hepinizi en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Topluluk Genel Başkanı Alper Vuralın ise, Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu’nun tüm başkanlarını bir yıl içerisinde yapmış oldukları çalışmalardan dolayı kutlayarak, vermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkür etti.
Törenin sonunda Topluluk Akademik Danışmanı Uzman Hikmet Yurteri başkanlara teşekkür belgelerini takdim etti. Topluluk Genel Başkanı Alper Vuralın ise 1 yıl içerisinde yapılan çalışmalarda en iyi performans sergileyen ve topluluk üyeleri arasında yapılan yılın başkanı anketinin birincisi olan Yenice Meslek Yüksekokulu Genç Girişimciler Topluluğu Başkanı Berkan Temur’a ödülünü takdim etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir