ÇTB Yönetimi TOBB’de Ekonomik Gelişmeleri Değerlendirme Toplantılarına Katıldı

10 Mart 2015

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetimi 06-08 Mart 2015 tarihleri arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde son dönem gelişmelerin ve mevzuatta yapılan değişikliklerin tartışıldığı toplantılara katıldı. Toplantıya katılan Borsa Başkanı Kaya Üzen “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz her zaman bizleri, üyelerini dünya ekonomisinde son dönemde olan gelişmeler, trendler, mevzuat değişikleri, oda ve borsalardan beklentiler konusunda bilgilendirir. Bu toplantılarda bilgilerimizi, gelişmeleri, çalışmaları tazeleme ve yeni gelişmeler hakkında detaylı bilgi imkânımız olur. Sadece ülkemiz ekonomisindeki değil, bölgemizdeki, dünya ekonomisindeki, komşularımızdaki gelişmeleri izleme ve değerlendirme imkânımız olur” dedi.

Değerlendirme toplantılarına Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Başkan yardımcıları Salamon Halyo ve Gökhan Uysal Yönetim Kurulu sayman üyesi Zakir Tanrıkulu, Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Yıldırım katıldı.

Kaya Üzen toplantılarla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği özel sektörümüzün sadece bir meslek kuruluşu ve sivil toplum kuruluşu değildir. TOBB aynı zamanda güçlü bir strateji kurumu, önemli bir düşünce kuruluşu ve başarılı bir lobi örgütüdür. Bu nedenle, bu toplantılarda TOBB Yönetimi Oda ve Borsa yönetimleri ile sık sık bir araya gelir, fikir alışverişinde bulunur, beklentileri ve trendleri değerlendirme imkânımız olur.
Geçtiğimiz hafta içindeki bu toplantı da bu kapsamda yapıldı. TOBB Başkanımız kapsamlı bir konuşma ve sunum yaptı. Oda ve Borsaların bölgelerindeki rolleri konusunda güzel örnekler verdi. Bizlerin proje geliştirmemizi, bölgemizde farkındalık ve gelişim oluşturmamızı, önder çalışmalar yapan birer kuruluşlar haline gelmemizi anlattı.
Toplantıların bizim açısından en önemli katkısı dünya ekonomisi, ülkemiz ekonomisi, yatırımlarımız, mevzuattaki değişiklikler, kurumlarımızdan beklentiler, danışmanlık çalışmaları, yurt dışı tanıtım faaliyetleri konusunda çok geniş bir değerlendirme ve analiz imkânının ortaya çıkmasıdır. Bu açıdan bu tür toplantılar her zaman bizler için yeni fikirleri, yeni gelişmeleri ve yeni politikaları izleme imkanı vermektedir. Bu verimli toplantıyı düzenleyen, bizleri davet eden başta TOBB Başkanımız olmak üzere tüm değerli yöneticilere ve meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Değerli çalışmalarının bizler için önemli bir katkı sağladığını düşünüyorum.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir