ÇTSO, Akreditasyon Belgesi Almaya Hak Kazandı

23 Ocak 2011

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği?ne 2008 yılında akreditasyon belgesi almak için başvuruna bulunan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), gerekli kriterleri yerine getirerek bu belgeyi almaya hak kazandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği?nde düzenlenen belge töreninde bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, akreditasyon çalışmaları ile temel amacın oda ve borsalarca verilen hizmetin kalitesini en yükseğe çıkarmak olduğunu vurguladı. TOBB?un odalara yardımı konusunda iki yeni kriter getireceklerini açıklayan Hisarcıklıoğlu, ISO 9001 ve akreditasyon belgeleri olan odaların daha fazla yardım alacağını ifade etti. Türk sanayicisinin artık sadece kendi ilindeki, ülkemizdeki firmalarla değil, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin firmaları ile rekabet ettiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Sadece kendi ilimizin, ülkemizin pazarına değil, tüm dünyaya mal satmak mümkün. Demek ki ortada hem tehdit var, hem de fırsat var. Kendini dünya ile rekabete hazırlayan firmalarımızın önünde müthiş imkanlar olacak. Firmalarımız değişsin, küresel rekabete uyum sağlasın derken, onların asli temsil mekanizması olan odalarımız ve borsalarımız aynı kalamaz. Bizler de değişmek ve kendimizi geliştirmek zorundayız. Aksi halde temsil kabiliyetimiz zarar görür” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından ise TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Akreditasyon belgesini Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Raif Aktur, Genel Sekreter Abdurrahim Temiz ve Akreditasyon Sorumlusu Şerife Kurt’a takdim etti. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Raif Aktur da yaptığı konuşmada bu belge ile daha verimli ve kaliteli hizmetlerin üyelere sunulacağını söyledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir