ÇTSO Ayvacık’ta Üyeleriyle Buluştu

11 Ekim 2013

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) üyeleri, Ayvacık’ta bir araya geldi. Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’i toplantı öncesinde ziyaret eden Yönetim Kurulu toplantının ardından Ayvacık’ta bulunan üyeleriyle yemekte buluştu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu üyeleri, toplantı öncesinde Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette Başkan Şahin, “Ayvacık Belediyesi olarak entegre et tesisi ve et borsası projemizi belediye olarak hazırladık. Ayvacık organik hayvancılıkta bölgenin önde gelen merkezlerinden biridir. Proje için belediye olarak atık su arıtma tesisi gibi altyapı gereksinimleri ilçemizde hazır durumdadır.” dedi. Başkan Şahin, ÇTSO’nun da desteklediği Ayvacık Limanı Projesi konusuna da değinerek, “9 yıllık çalışmanın sonunda limanla ilgili ÇED raporunun alındı ve önümüzdeki dönemde ihalesi yapılacak. Ayvacık’tan gemiye binip, Ayvalık’a gideceğiz, artık Körfezi dolaşmamıza gerek kalmayacak. Ayrıca Edremit Koca Seyit Havalimanı’nın uluslararası hale gelmesi bu limanın önemini artırdı. Yunanistan’ın Midilli Adası ile en yakın nokta olarak Ayvacık ve Çanakkale bir turizm merkezi haline gelecek” dedi.

ÇTSO üyeleri daha sonra Ayvacık Kaymakamı Gökay Özkan ile bazı projeler konusunda bilgi alış verişinde bulundu. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, ziyaretlerin ardından üyelerle bir tesiste düzenledikleri toplantıda yaptığı konuşmada, ilçe toplantılarının amacının üyelerle bir arada olmanın yanı sıra ilçe ve sektörlerle ilgili sorunların yönetime aktarılması olduğunu bildirdi.

Engin, üyelerden KOSGEB ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın verdiği kredilerden yararlanılması için proje hazırlamalarını isterken, “Bu konuda odamız bünyesinde istihdam ettiğimiz arkadaşımız var. Projelerden yararlanmanız için proje yazımında yardımcı olmaya hazırız. Proje desteğinde Çanakkale’nin düşük olan payını artırmak için katılımı artırmalıyız” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir