“ÇTSO Olarak Girişimcilerin Her Zaman Yanındayız”

22 Kasım 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılanlara sertifikaları verildi. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 13’üncü döneminden mezun olanlara ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İçdaş Salonu’nda sertifikalarının verildiği törene, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel, İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Çanakkale KOSGEB Müdürü Erdoğan Yüksel, girişimcilik uzmanı eğitimci Barış Göker ve ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal katıldılar.

Eğitimlere katılmak üzere başvuru yapan 138 kişi arasında çekilen kurada kazanan 24 kişi, 11-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimin sonunda sertifikalarını aldılar.

ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel, törene katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Girişimcilik Eğitimlerini 2012’den bu yana düzenli olarak sürdürdüğünü ve yoğun bir ilgi gördüğünü ifade etti. Son eğitim programı ile birlikte 400’e yakın girişimci adayını ekonomiye kazandırdıklarını vurgulayan Güven Barış Yüksel, ÇTSO’nun girişimcilerin her zaman yanında olduğunu belirterek, “Sizler şanslı bir dönemde eğitim alıyorsunuz çünkü KOSGEB girişimcilere önemli destekler veriyorlar. Çanakkale’nin bu üç kurumu da bir araya gelerek eğitimleri istikrarlı bir şekilde sürdürüyor” diye konuştu.

Daha sonra sertifika takdim törenine geçildi. Girişimci adaylarına ilk sertifikaları ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel verdi. Ardından sertifika vermek üzere kürsüye gelen İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, ÇTSO ve KOSGEB ile yapılan işbirliğinden çok memnun olduklarını belirterek, “Her zaman girişimcilerin yanındayız, işyerlerinizi açmanızı istiyoruz. İŞKUR’un desteği devam edecektir” dedi.

Çanakkale KOSGEB Müdürü Erdoğan Yüksel de, girişimcilik eğitimlerinde yapılan işbirliğinden dolayı ÇTSO’ya teşekkür ederek, “Sürekli yeni işyerleri açılıyor. Çok başarılı girişimciler var” diye konuştu. Tören, KOSGEB Müdürü Erdoğan Yüksel ve girişimcilik eğitimcisi Barış Göker’in katılımcılara sertifikalarını takdim etmeleriyle sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir