ÇTSO Söyleşileri Prof. Dr. Emre Alkin İle Başladı

25 Aralık 2017

Ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda tecrübesi ve uzmanlığı ile marka olmuş kişilerin katılımı ile belli aralıklarla düzenlenecek olan “ÇTSO Söyleşileri” Prof. Dr. Emre Alkin tarafından verilen konferans ile start aldı.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen konferansa, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu, ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy ve Meclis Üyeleri, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gün, Sayman Üye Mustafa Kansu, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Çetin, Emin Aydoğan, Emin Bacak, Murat Aydoğdu, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, ÇOMÜ Öğrenci Grupları, Genel Sekreter Sema Sandal ile çok sayıda sektör temsilcisi katılım sağladı.

“Keşif asla başarısız olmaz”
Konuşmasında, Türkiye’nin ekonomik durumuyla ilgili verileri karşılaştırılmalı olarak sunan Prof. Alkin, keşfetmenin önemine değinerek, kendisini geliştirmeyen ve yeni trendleri takip etmeyen, geleceği iyi kurgulamayan firmaların zaman içinde yok olacağını belirterek, keşfetmekten vazgeçmemek gerektiğini vurguladı. Prof. Alkin kişilerin kendilerine “Neden olamıyor? Yerine Nasıl Yapmışlar” soruları sorması gerektiğini da sözlerine ekledi.

“2027 yılında freelance çalışan sayısı bordrolulardan fazla olacak”
Prof. Alkin, önümüzdeki dönemde bazı mesleklerin yok olacağına dikkat çekerek “Çaycı diye bir meslek kalmayacak. Kasiyer diye bir meslek olmayacak. Markete gittiğinizde cep telefonunuzdan aldığınız ürünlerinbarkodlarını okutup çıkacaksınız Tanımlı olan kredi kartınızdan ürün bedelleri düşecek” dedi.

“Alıştığınız mutsuzluk için, keşfetmediğiniz mutluluğu feda etmeyin”
Prof Alkin, yapılan işin sevilmesinin önemine değinerek, değişime ve gelişime açık olmak gerektiğini vurguladı. Prof. Dr. Emre Alkin’e ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu tarafından günün anısına verilen hediyenin ardından Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleriyle toplu fotoğraf çekimi ile konferans sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir