ÇTSO ve KOSGEB İşbirliğiyle Girişimcilik Eğitimlerinin 9’ncusu Başladı

08 Ocak 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin dokuzuncu dönemi başladı.

Dokuzuncu dönemi 7-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak. Eğitimin süresi 70 ders saatini bulacak. Eğitimlere, daha önce katılmak üzere başvuru yapan 111 kişi arasında çekilen kurada kazanan 30 kişi katılıyor.

Girişimcilik kurslarının sonunda katılımcılar uygun bulunurlarsa 30 bin liraya kadar “hibe” alabilecekler. Ayrıca geri dönüşümlü olmak üzere 70 bin liralık yatırım kredisi de alınabilecek. ÇTSO ile KOSGEB Çanakkale Şube Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen eğitimleri konunun uzmanı eğitimci Barış Göker veriyor.

Eğitimlerin ilk gününde dersleri Barış Göker ile birlikte, KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nden uzmanlar Nazım Tuhan ve Sedat Akay verdi. Derslerde “girişimci kişilik, iş planı ve KOSGEB destekleri” gibi konular işlendi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir