ÇTSO’da Sosyal Güvenlik Reformu Toplantısı

20 Nisan 2012

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ÇTSO) düzenlenen toplantıda Oda üyeleri Sosyal Güvenlik Reformu hakkında bilgilendirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başmüfettişi Remzi Aydoğdu ve Sosyal Güvenlik Kurumu Çanakkale İl Müdürü Ali Sürücü’nün katılımıyla ÇTSO Toplantı Salonu’nda yapılan SGK bilgilendirme toplantısında, 2008 ile 2011 yılları arasında sosyal güvenlik konusunda yapılan önemli çalışmalar hakkında bilgi verildi.

ÇTSO Başkan Yardımcısı Kemal Karakaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Can Algönül ve Yücel Aka’nın da izlediği toplantıda, “Sosyal Güvenlik Reformu ve Reform Sonrası Genel Bilgilendirme” başlıklı sunum yapıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başmüfettişi Remzi Aydoğdu, sosyal güvenlik reformunun yapılmasının en önemli nedenlerinden birisinin emeklilik sistemini bire indirmek olduğunu vurgulayarak, diğer önemli gerekçeleri de demografik değişim ve nüfusun tamamının koruma altına alınması olarak sıraladı. Genel Sağlık Sigortası kapsamında bütün vatandaşların sağlık güvencesi kapsamına alındığını ifade eden Remzi Aydoğdu, “Aile içinde kişi başı gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması nedeniyle Genel Sağlık Sigortası primini ödemeye gücü olmayan vatandaşların primleri devlet tarafından karşılanacaktır” dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Çanakkale İl Müdürü Ali Sürücü de Çanakkale’de daha önce 22 bin 500 olan yeşil kartı olan vatandaş sayısının yeni düzenlemelerle birlikte 7 bin 600 seviyesine indiğini ifade etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir