ÇTSO’nun 11’nci Girişimcilik Eğitimi’ne Katılacaklar Kurayla Belirlendi

23 Mayıs 2014

ÇTSO’nun 26 Mayıs – 5 Haziran 2014 Tarihlerinde Gerçekleştirilecek Girişimcilik Eğitimi’ne katılacaklar kurayla belirlendi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin onbirinci dönemine katılacaklar Çanakkale 1. Noteri huzurunda çekilen kurayla belirlendi.

‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak üzere 81 kişinin başvurması üzerine, programa katılacak 24 kişi ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’nda Çanakkale 1. Noter Vekili Elif Irmak huzurunda kura ile belirlendi. Çekilişe, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Mildon, İŞKUR Müdür Ali Çalışkan, İşkur Uzmanı Aysel Eskici, KOSGEB Müdürü Erdoğan Yüksel ve ÇTSO Girişimcilik Eğitimi Koordinatörü Engin Erdoğan katıldı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin on birinci dönemi 26 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Mildon, kurayı izlemek üzere gelen başvuru sahiplerine hitaben yaptığı konuşmada, bundan önce gerçekleştirilen eğitimlerin son derece başarılı geçtiğini ve daha önceki eğitimleri bitirip kendi işyerlerini açanların sayısının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Mildon, girişimcilik eğitim programlarına yoğun bir ilgi olduğunu, ÇTSO’nun bu eğitimleri düzenlemeyi sürdüreceğini vurgulayarak, KOSGEB tarafından yeni işletme kurmak isteyenlere verilen desteğin hem girişimcilere hem de ülke ekonomisine can suyu sağladığını ifade etti. Mildon, günümüzde global ekonominin yeni kurulan Kobiler le her geçen gün büyüyerek ivme kazandığını, açılan yeni istihdam kapılarının ülke ekonomisine pozitif katkılar sağladığını Oda olarak bu tür girişimlerin her zaman destekçisi olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Çanakkale 1. Noter Vekili Elif Irmak’ın başvuru yapan 81 kişinin tek tek ismini okumasından sonra kuraya geçildi. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Mildon, İŞKUR Müdür Ali Çalışkan ve KOSGEB Müdürü Erdoğan Yüksel’in çektiği kura sonucunda 24 asil ve 10 yedek katılımcı belirlendi.

Çanakkale 1. Noteri huzurunda çekilen kura sonucunda eğitime katılacak 24 asil ve 10 yedek kişi şöyle:

ASİL TALİHLİLER
1) Rasim MUTLU
2) Halil KUMTER
3) Emine Şükran HAKTANIR
4) Sunay KARADAĞ
5) Hilmi YILDIRIM
6) Erdem ÇİLİNGİR
7) Ayşe ALSAN
8) Nuray AKI
9) Sevgi İLDENİZ
10) Özlem ÖNAL
11) Ahmet ÇÖLLÜ
12) Sevim İNÖNTEPE
13) Ünal ŞAHİN
14) Emel SEZGİN
15) Hamdi ÖZGÜN
16) Elif DURAK
17) Emine ALTAN
18) Müşerref AK
19) Burak CİHAN
20) Ayşe Canan DURAN
21) Ogün ALTINALP
22) Hale ANBAR
23) Halil Tolgahan ÖKSÜZ
24) Rahime ÇETİN
25) Gülfiye KESKİN

YEDEK
1) Şükriye SEZER
2) Mert PINAR
3) Merve KUTLUALP
4) Serap ÇEVİK
5) Selma ÖZTÜRK
6) Esra UÇKUN
7) Gürkan AYHAN
8) Nezih KUTLU
9) Gülcay DOĞAN
10) Levent ÜNDER

ÇTSO ile KOSGEB Çanakkale Şube Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen eğitimleri konunun uzmanı eğitimci Barış Göker veriyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir