ÇTSO’nun Girişimcilik Eğitimi’ne Katılacaklar Kurayla Belirlendi

14 Mart 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin onuncu dönemine katılacaklar Çanakkale 1. Noteri huzurunda çekilen kurayla belirlendi.

‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak üzere 103 kişinin başvurması üzerine, programa katılacak 30 kişi ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’nda Çanakkale 1. Noter Vekili Elif Irmak huzurunda kura ile belirlendi. Çekilişe, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel ve Genel Sekreter Sema Sandal ve Girişimcilik Eğitimi Koordinatörü Engin Erdoğan ve Seçil Gezer katıldı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin onuncu dönemi 17-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel, kurayı izlemek üzere gelen başvuru sahiplerine hitaben yaptığı konuşmada, eğitimlerin son derece başarılı geçtiğini ve daha önceki eğitimleri bitirip kendi işyerlerini açanların sayısının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Güven Barış Yüksel, girişimcilik eğitim programlarına yoğun bir ilgi olduğunu, ÇTSO’nun bu eğitimleri düzenlemeyi sürdüreceğini vurgulayarak, “Kurada seçilemediyseniz muhakkak bir sonraki eğitim programı için yeniden başvuru yapsın” dedi.

Çanakkale 1. Noter Vekili Elif Irmak’ın başvuru yapan 103 kişinin tek tek ismini okumasından sonra kuraya geçildi. ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel’in çektiğikura sonucunda 30 asil ve 5 yedek katılımcı belirlendi.

Çanakkale 1. Noteri huzurunda çekilen kura sonucunda eğitime katılacak 30 asil ve 5 yedek kişi şöyle:
Asil Başvuru Sahipleri: 1. Şefika Gürkan, 2. Hanife Küçükefe, 3. Özgül Taşkakan, 4. Sevnur Güneş Işıklı, 5. Leyla Alakoç, 6. Zehra Şahin, 7. Nurcan Dedeoğlu, 8. Seray Erguvan, 9. Burak Zörer, 10. Yakup Çakır, 11. Galip Gün Aydos, 12. Mehmet Saraç, 13. Erdoğan Küçük, 14. Çisem Öztürk, 15. Hande İbolar, 16. Fatma Danış Dündar, 17. Hasan Demirkıran, 18. Yeşim Avşar, 19. Necmi İldeniz, 20. Öznur Kaya, 21. Kübra Naldöken, 22. Ayla Bakır, 23. Şule Gençer, 24. Yeliz Şip, 25. Selçuk Ardan, 26. Ersan Demircan, 27. Beyhan Elbasan, 28. Hasan Dahan, 29. Doğan Türkoğlu, 30. Serap Kocaman.

Yedek Başvuru Sahipleri: 1. Saffet Kocabaş, 2. Zafer Kağızman, 3. Burak Yazan, 4. Sevgi Gülen, 5. Taner Uyar.

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak eğitimin süresi 70 ders saatini bulacak. Girişimcilik kurslarının sonunda katılımcılar uygun bulunurlarsa 30 bin liraya kadar “hibe” alabilecekler. Ayrıca sıfır faizli 70 bin liralık yatırım destek kredisi de alınabilecek.

ÇTSO ile KOSGEB Çanakkale Şube Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen eğitimleri konunun uzmanı eğitimci Barış Göker veriyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir