Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Cuma Pazarında Yağmur Suyu Olukları Düzenleniyor

Cuma Pazarında Yağmur Suyu Olukları Düzenleniyor

Yeniden yapılarak modern bir hale getirilen Marmara Bölgesi’nin en büyük pazar yerleri arasında gösterilen Çanakkale’deki Cuma Pazarı’nda esnafların tepkisine sebep olan yağmur suyu olukları yeniden düzenleniyor.

Belediye yetkilileri yaklaşık 1,5 yıl önce hizmete giren Cuma Pazarı?nın Marmara Bölgesi?nin en büyük kapalı pazar yerleri arasında bulunduğunu belirterek, ?Sarıçay kenarında 23 bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulu bulunan ve mülkiyet hakkı belediyemize ait pazar yeri çok güzel bir görünüme kavuştu. Birçok ildeki pazar yerlerine örnek teşkil edecek 23 bin metrekarelik alan üzerinde bin 292 peronun bulunduğu pazar yerinde özellikle yağışlı havalarda yağmur suyu oluklarından akan sulan gerek esnaflarımızı, gerekse vatandaşlarımız zor durumda bırakıyordu. Bizlerde bu şikayetleri göz önünde bulundurarak yağmur suyu oluklarını doğrudan kanallara aktarmak için çalışma başlattık. Cuma pazarındaki çalışmaların kısa sürede tamamlanmasının ardından yağışlı havalarda oluklardan akan sular esnaflarımızın peronlarının içine akmayarak doğrudan kanallara gidecek? dedi.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir