“Cumartesi Kaşifleri” Projesi Dönem Sonu Etkinliği ile Sona Erdi

22 Mayıs 2014

Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nin yürüttüğü Çanakkale Kent Konseyi’nin desteklediği “Cumartesi Kaşifleri” isimli proje geçtiğimiz günlerde dönem sonu etkinliğini yaparak sona erdi.

Sosyoekonomik yönden dezavantajlı 30 çocuğa sosyal, kültürel, eğitsel ve psikolojik yönden destek sağlamayı hedefleyen proje bir koordinatör, bir proje asistanı ve 10 gönüllü öğretmen ile sürdürüldü. Her cumartesi Fevzipaşa Toplum Yaşam Merkezi’nde resim, oyun, el becerisi geliştirici etkinlikler, dans, bilim saati vb. etkinliklerin yanı sıra dış mekan etkinlikleri ile çocukların çevreyi tanımalarına da olanak sağladı.

Hazırlığı, yürütülmesi ve raporlanması gönüllüler tarafından gerçekleştirilen projenin son etkinliği geçtiğimiz cumartesi film gösterimi ve ardından katılım belgesi dağıtımı ile gerçekleşti. Projenin asistanlığını üstlenen Berna Aydın; “Yapılan projenin amaçlanan kazanımlara ulaşılmasında etkili olduğunu, çocukların kendilerini tanımalarına yardımcı olduğunu, farkında olmadıkları düşünce ve yeteneklerini keşfetmelerini sağladığını; aynı zamanda projede yer alan gönüllü öğretmenler için de bir deneyim niteliğinde olduğunu” belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir